Balıkesir’in ilk TSE güvenli üretim belgesini alan BEST A.Ş koronavirüs ile mücadele kapsamında aşı olan personeline çekilişle altın hediye etti.

Salgının başladığı ilk günden buyana sektörüne ve Türkiye’de örnek olmak için çalışmalar yürüten Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri A.Ş (BEST), tüm dünyanın üzerinde durduğu aşılama oranlarında da Türkiye’nin çok önünde seyrediyor.

 Aşılama oranlarını artırmak gayesiyle aşı olan çalışanlarına altın dağıtan BEST A.Ş. ilk çekilişini çalışanlarla beraber Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Yırcalı, Genel Müdür Tunç Tezel ve yönetim kadrosunun hazır olduğu bir törenle gerçekleştirdi.

Toplamda 1 kişiye 2,5’luk altın, 10 kişiye 1 tam altın, 75 kişiye de yarım altın dağıtılan törende konuşan Genel Müdür Tunç Tezel, Türkiye’de ilk defa hayata geçirilen bu kampanyanın yapılmasında verdiği destekler için BEST A.Ş Yönetim Kurulu’na teşekkür etti. Kuruluş olarak üretimi arttırmanın yanında, hatta daha önemli olarak çalışanların ve ailelerinin sağlığı için her tedbiri almak hedefinden ayrılmadıklarının altını çizdi.

Ayrıca, ödül dağıtım törenin de  konuşma yapan Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Yırcalı, Türkiye genelindeki %52’nin yanında BEST’de oranın %85 olduğunu ifade ederek hedefin %95 olduğunu söyledi ve bütün çalışanları aşı olmaya davet etti.HABER: SONER KANBER