Bayburt’ta belediyenin keyfine bırakılan asfaltı bozulmuş yollar köstebek yuvalarını andırıyor.

Bayburt’ta belediyenin keyfine bırakılan asfaltı bozulmuş yollar köstebek yuvalarını andırıyor.
Bayburt şehir merkezindeki asfaltı bozuk yollar, adeta köstebek yuvalarını andırıyor. Asfaltı, kasisi bozulan yollarda araçlar zikzak çizerek ilerlerken, vatandaşlar yollarda yürürken bir hayli zorluk çekiyorlar.
Şingah Mahallesi, Rekabet Kız Anadolu Lisesi önündeki bozulan yollar vatandaşların tepkisine neden olurken, çevredeki site sakinleri Bayburt Belediyesinin güzergahta bir an önce asfaltlama çalışması yapmasını istediler.
Yollarda yürümekten zorlandığını söyleyen bir vatandaş, 'Böyle yol olur mu? Sene olmuş 2024, yürüdüğümüz yollara bakın' diyerek sitem etti.
Bozuk yolların öğrenciler açısından sorun teşkil ettiğini söyleyen site sakinlerinden bir vatandaş ise 'Burası bir de okul önü, öğrencilerin güvenliği için bu alanda muhakkak setler yapılmalı. Ne yazık ki yapılan kasis yeterli değil. Belediye bu alanda ivedilikle çalışma gerçekleştirmeli' diyerek konuştu.
Yer yer yama tarzı ucuz işlerin yapıldığı, asfaltı bozuk yollarda belediyenin asfaltlama çalışması yapacağı dört gözle beklenirken, belediyenin ne zaman çalışmaya başlayacağı da merak ediliyor.