Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bigadiç İlçe Başkanı Türker Yılmaz, 2 Temmuz 1993 tarihinde yaşanan Sivas Katliamı’nın yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 31 yıl önce yaşanan bu acı olayı lanetleyen ve kınayan Yılmaz, Sivas Katliamı'nın Türkiye tarihinde acıyla ve utançla anılan bir olay olduğunu hatırlattı.

Başkan Türker Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi: "2 Temmuz 1993'te Madımak'ta tutuşturulan ateş, vicdanlarda ve belleklerde yanmaya devam etmektedir. 33 değerli insanımızın hayatını kaybettiği Sivas Katliamı'nın 31. yıl dönümünde, onları saygı, özlem ve derin bir üzüntü ile anıyoruz. Sivas Katliamı, Türkiye'nin modern tarihindeki en karanlık olaylardan biridir. Kültürel etkinlik için bir araya gelen aydınlarımızın, sanatçılarımızın ve düşünce insanlarımızın, korkunç bir saldırı sonucu yaşamını yitirmesi, sadece bir suç değil, aynı zamanda toplumsal bir travmadır. Bu acı olay, bize insanlığımızı sorgulatan, barış ve hoşgörü mesajlarının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatan bir ders olmuştur. Bugün, yaşananları unutmamak ve bir daha yaşanmaması için hep birlikte daha güçlü bir şekilde çaba göstermeliyiz. Kültürel çeşitliliğimize saygı göstermeli, farklı düşüncelere hoşgörüyle yaklaşmalı ve şiddetin hiçbir zaman çözüm olmadığını bilmeliyiz."

"Şairlerin, yazarların, sanatçıların yakıldığı Madımak, kapanmaz bir yara olarak hala kanamaktadır. 2 Temmuz 1993'te onlarca insan hayatını kaybederken, hukukun üstünlüğü, özgürlükler, demokrasi ve insan hakları da kaybetmiştir. Pir Sultan Abdal'a, Aşık Veysel'e ve daha birçoğuna yurtluk yapmış Sivas, katliamın failleri hak ettikleri cezaları almadıkça insanların yakıldığı kent olarak anılmaya devam edecek. Adalet talebinin zaman aşımına uğratılması, katillerin avukatlığını yapanların şimdi iktidar partisinde milletvekili, bakanlık hatta Anayasa Mahkemesi Üyeliği yapması, binlerce yıldır kardeşçe yaşamayı şiar edinmiş bu halkın vicdanını yakmaya devam ediyor."

"Sivas Katliamı'nın 31. yıl dönümünde, kaybettiğimiz her bir insanımızı saygıyla anıyor, ailelerine başsağlığı diliyor ve onların adalet arayışlarında yanlarında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Gelecek nesillere bu acı olayın izlerini taşıyarak, birlikte daha güzel bir dünya inşa etmek için var gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz."