Ayvalık Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Ayvalık Belediye Başkan Adayı Mesut Ergin, İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde 2024-2029 Proje Tanıtım Toplantısı’nı gerçekleştirdi.

Tanıtım toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin, Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, CHP Balıkesir İl Başkanı Erdem Köybaşı, CHP Ayvalık İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı, CHP Meclis Üyesi Adayları, Ayvalık Oda Başkanları, Dernek, STK ve Meslek örgütü üye ve Yönetim kurulu temsilcileri, iş insanları, yazılı, görsel ve dijital medya temsilcileri katıldı.

ÖZGÜR ÖZEL’İN MESAJIYLA BAŞLAYAN PROTOKOL KONUŞMALARI YOĞUN İLGİYLE DİNLENDİ

Program açılışının yapılmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’in, Başkan Ergin’e ve yoğun programından kaynaklı katılamamasından dolayı gönderdiği mesaj okundu. Sunucunun “Ayvalık’a 2019 yılından bu yana neler kazandırdığımızı gelin hep beraber izleyelim” davetiyle Mesut Ergin’in görevini icra ettiği son beş yıl içerisinde yapılan işler ve projelerin yer aldığı özet haline getirilmiş bir video izlendi.

Öncelikle CHP İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı konuşmasını gerçekleştirmek üzere kürsüye çıktı. Şalmanlı, protokole, basın mensuplarına ve salonu dolduran herkese ‘Hoş Geldiniz’ diyerek, “Az önce neleri yaptığımızı izlediniz. Bundan sonra yapacağımız proje tanıtımlarında hepsinin ayağı yere basan projeler olduğunu göreceksiniz” dedi.

Ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin, konuşmasını gerçekleştirmek üzere kürsüye çıktığında şunları vurguladı: “ Ayvalık zaten rüştünü ispat etti. Ama yetiyor mu, yetmiyor. Çünkü önümüzde büyükşehir belediye seçimleri var. Her bir oy çok kıymetli. O zaman Ayvalık nasıl değişiyor, gelişiyor, hep birlikte göreceğiz. Sizler sayesinde umut var, gelecek var.”

Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı. Sarı “ Yücel Yılmaz beş yıldır burayı yok saydı. Biz de sandıkta onu yok sayacağız. BASKİ çalışanlarının ücretlerinin yarısı ödenmiş. Bizim kadrolarımız nasıl Ayvalık’ta o borçları kapattıysa, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde de o borçları kapatacak” dedi. Yücel Yılmaz’a çağrıda bulunarak “ Nasıl ki Ekrem İmamoğlu mal varlığını açıkladı. Yücel Yılmaz da çıksın mal varlığını açıklasın. Bu kente saygılı olmasını, şeffaf, dürüst bir açıklama yapmasını bekliyoruz” dedi.

“MESUT BAŞKAN MESUT AYVALIK”

Ardından Ayvalık Belediye Başkanı ve CHP Ayvalık Belediye Başkan Adayı Mesut Ergin giriş konuşmasını gerçekleştirerek Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyelerini tanıttı. Meclis üyeleri sırayla kürsüye çıkarak Başkan Ergin’le yan yana oldular. Coşkulu kalabalıktan “Mesut Başkan Mesut Ayvalık” tezahüratları yapıldı. “Ayvalık İçin Daima İleriye, İşimiz Gücümüz Ayvalık” sloganıyla yaklaşık 2 saat boyunca sahnede kalan Başkan Ergin, öncelik verecekleri projeleri ve alanları anlattı. Çağın gereklerini göz önüne alarak yeni nesil belediyecilik anlayışı ile hizmet verecekleri anlatan, yerinde kentsel dönüşümlerinin yapılmasından, spor merkezlerine, barınak, ulaşım, otopark gibi konuların sunumunu yapan Mesut Ergin’in projeleri ayakta alkışlandı.

Önümüzde 5 yılda yaşama geçecek projeler;

Artan ayvalık nüfusunun sağlık ihtiyaçlarını tam donanımlı şekilde karşılayacak özel hastane

Bölge hayvancılığını kalkındıracak altınova canlı hayvan pazarı

Yenimahalle’ye sosyal yaşam merkezi, mahalleevi, taziyeevi, kooperatif mutfağı, kreş ve eğitim merkezi

Ayvalık’a iki balıkçı barınağı ve çekek yeri projeleri

Cunda (alibey adası) yel değirmeni restorasyonu ve sosyal tesis kazandırılması

Küçükköy tarihi silüetine kavuşacak – 5 yel değirmeni restorasyonu ve sosyal yaşam projesi

Armutçuk pazaryeri katlı otopark projesi

Çevre dostu ayvalık’a çevre dostu bisiklet yolları adliye önü – cunda merkez ring hattı

Ayvalık sebze hali baştan yaratılacak- kent merkezinde tarihi dokuya uygun geleneksel bir pazar, yemek ve alışveriş noktaları

Ali çetinkaya ve 150 evler mahallesi sarımsaklı ve altınova’da yerinde kentsel dönüşüm çalışmalarının yapılması

Köylerdeki gençlerimizin spor imkanlarını geliştirecek halı saha ve köylerdeki düğün ihtiyaçlarını karşılayacak alanların uygun şekilde düzenlenmesi

Uluslararası kültür sanat ve gastronomi festivallerinin sayılarının arttırılması

Ayvalık belediyesi sebahat cihan şişman yaşlı bakımevinin tamamlanıp hizmete başlaması

Doğalgaz çalışmaları kent genelinde devam edecek

Haber: Osman KILIÇ