AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, Manyas’a verdiği hastane müjdesinin ardından Bandırma’ya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin müjdesini verdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Öztaylan, “Uzun yıllardır Sağlık Bakanlığı tarafından, Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na yatırım programına alınması için önerilen Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi, AK Parti Milletvekillerinin yoğun uğraşları ile 2024 yılı programına dahil edilmiştir. Bakanlık tarafından 177 proje önerilmiş olup, bunların 27 tanesi kabul edilmiştir. Bandırma ve Manyas’ın 2024 yılı programına alınması şehirlerimiz ve civar ilçeler açısından oldukça önemlidir” dedi.

“Sorunların çözüm bulması için gayret gösteriyoruz!”

Balıkesir’in sorunlarını çözebilmek adına büyük bir gayret gösterdiklerini ifade eden Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, “Hastane/Üniversite Kavşağı’nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız ve Büyükşehir Belediyemiz ile gerçekleştirdiğimiz palyatif çözüm ve yılların problemi olan Paşabayır Mahallemizde bulunan Kültür Merkezi’nin Büyükşehir Belediyesine geçişi ve yapım ihalesine edilmesi sonrasında, hastane sorununu çözmüş bulunuyoruz. Türkiye’nin ilk ilçe üniversitesi olan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi mülkiyetinde bulunan 90 bin m2 alan Sağlık Bakanlığı’mıza tahsis edilmiştir. Projenin tamamlanması ile hastane inşaatımız mevcut hastanenin devamı niteliğinde şehrimize kazandırılacaktır. Şehrimize daha iyi bir sağlık hizmeti sunulması adına gayretlerimiz en sıkı şekilde devam edecektir. Bandırma’ya ve çevre ilçelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Haber: Sedef ASLAN ŞİMŞEK