Bir zamanlar adım atacak yer olmayan Balıkesir Atatürk Stadyumundaki maraton tribününde şimdilerde koltuklar bomboş. Balıkesirspor’un başarılı günlerinde 12. adamı olan Maraton tribününde Menemenspor maçında 41 BALKES sevdalısı yer aldı.

Spor Toto 1. Lig’de mücadele eden Balıkesirspor, bu sezon ligden düşen ilk takım oldu. Süper Ligden düştükten sonra ligde tutunan kırmızı beyazlılar, son dönemde yaşanan maddi kriz nedeniyle sıkıntılı günler geçirdi. Gelinen nokta da ise 2. Lige merhaba dedik. Ancak Balıkesirspor’un başarılı olduğu sezonlarda adım atacak yer olmayan Maraton tribünü şimdilerde yokları oynuyor. Maraton tribünün en son oynanan Menemenspor maçında ki görüntüsü ise kırmızı beyazlı takımın şu anda bulunduğu durumu net bir şekilde ortaya koyuyor.

 

ONLAR İYİ GÜNDE DE KÖTÜ GÜNDE DE VARLAR!

Menemenspor maçında Maraton tribününde 41 Balıkesirspor sevdalısı yer aldı. Takımlarını kötü günde de yalnız bırakmayan taraftarlar, 90 dakika boyunca heyecanla müsabakayı izledi. Tribünde kırmızı beyazlı bayrak, forma ve atkıları ile yer alan taraftarlardan 40 yıldır kırmızı beyazlı takımı destekleyen Mehmet Çıkrıkçı, “Bizim sevdamız bir günlük değil. Bizim için Balıkesirspor ömür boyu sürecek bir sevda. İyi günde nasıl yanında olduysak, kötü günde de yanında olmalıyız. Ancak şu anda Maraton tribününde ki görüntü içimizi sızlatıyor. Bir zamanlar yer bulmakta zorlandığımız tribünde taraftarlardan eser yok. Asıl böyle günde takımımızın yanında olmalıyız. Bugün Bursaspor’da düşme potasında ama her maçında 10 bin taraftara oynuyor. İnşallah her şey güzel olur, yine eski günlere döneriz” diye konuştu. ÖZEL HABER: CENGİZ GÜNEŞ