Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Politikaları Kurulu Başkanı Yazar İskender Pala’nın kaleme aldığı ve Samsun Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Tiyatro Bölümü tarafından sahneye konan 'Hz.

Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Politikaları Kurulu Başkanı Yazar İskender Pala’nın kaleme aldığı ve Samsun Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Tiyatro Bölümü tarafından sahneye konan 'Hz. Süleyman’ın Mucizeleri' adlı oyunu 10 gün içinde 10 bin çocukla buluştu.
Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde her gün 2 seans olarak sergilenen oyun, izleyenlerin takdirini topladı. Oyun yazarı İskender Pala’nın prömiyerine katıldığı oyun ile Çarşamba, Havza ve Vezirköprü ilçelerindeki çocuklara da ulaşılması hedefleniyor.
Konu ile ilgili konuşan Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İdris Akdin, oyunun kostümlerini, sahne tasarımı ve müziklerini büyük bir özenle hazırladıklarını, Samsun’un çocuklarından gördükleri ilgi ile yeni tiyatro oyunları üzerinde çalıştıklarını belirtti. Samsun Büyükşehir Sanat Merkezi’nde her gün 2 seans olarak sergilenen ’Hz. Süleyman’ın Mucizeleri Oyunu’nu Çarşamba, Havza ve Vezirköprü ilçelerinde de çocuklarla buluşturduklarını ifade eden Akdin, gösterilen ilgi ve yoğun istek üzerine ikinci 10 bin çocuk için hazırlık yaptıklarını, böylece kısa zamanda 20 bin çocuğa ulaşacaklarını söyledi.