Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde (DPÜ) Prof.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde (DPÜ) Prof. Dr. Ersen Ersoy, Doç. Dr. Erdal Aday, Dr. Öğr. Üyesi Özlem Kayabaşı, Prof. Dr. Hacı İbrahim Demirkazık ve Aşık Nurşen Mert Durşah’ın konuşmacı olduğu 'Edebiyatımızın Zarif Kalemleri Kadın Şairler başlıklı' panel düzenlendi.
Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda düzenlenen öğretim üyesi Prof. Dr. Ersen Ersoy’un moderatörlüğünde akademisyenler Doç. Dr. Erdal Aday ve Dr. Öğr. Üyesi Özlem Kayabaşı, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hacı İbrahim Demirkazık ve Aşık Nurşen Mert Durşah’ın konuşmacı olduğu etkinliğe, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Kahraman, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rahmi Kasımoğulları, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.
Etkinliğin açılışında konuşan Prof. Dr. Ersen Ersoy, Türk kültüründe kadının özel bir yeri olduğunu ifade ederek etkinliğin düzenlenmesine katkı sunan herkese teşekkür etti.
Etkinlikte söz alan Prof. Dr. Demirkazık, Doç. Dr. Aday ve Dr. Öğr. Üyesi Binbaşı, kadın şairlerin eserlerindeki temalar, dönemlerindeki şartlardan nasıl etkilendikleri, Klasik Türk şiirinde kadınların etkisi, Türk kadın şairlerin tarihteki yeri, aşıklık geleneğinde kadınlar konularında sunumlar gerçekleştirdiler. 'Aşık Nurşah Bacı' olarak bilinen Nurşen Mert Durşah ise halk müziğinde kadınların yerinden söz etti ve kendi yaşamından örnekler verdi.
Etkinliğin sonunda konuşmacılara günün anısına teşekkür belgesi sunuldu.