Bayezid Külliyesinde oluşturulan Amasya Üniversitesi İmaret Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi dualarla açıldı.

Amasya’da Sultan II. Bayezid Külliyesinde oluşturulan Amasya Üniversitesi İmaret Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi dualarla açıldı.
Dünyanın en büyük Hilye-i Şerif’inin yanı sıra çeşitli hat eserleri ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) Sakal-ı Şerif’inin içerisinde bulunduğu merkezin açılışına Amasya Valisi Yılmaz Doruk, Amasya Belediye Başkanı Turgay Sevindi, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi ve protokol üyeleri katıldı.
Merkezin Amasya Valiliği ve Tokat Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün desteğiyle hizmete girdiğini belirten Rektör Turabi, 'Merkezimizde, dünyanın en büyük Hilye-i Şerif’i, üstad Mahmut Şahin’in gönlünden yazıya nakşeden Peygamber Efendimizle ilgili ayeti kerimeleri Hadis-i Şerifleri ve Peygamber Efendimizi anlatan hatlarla muhatap olacaksınız. Merkezimizde lisansüstü derslerle, çeşitli kurslar, sohbetler düzenleyeceğiz. Amasya Üniversitesi olarak coşan gönüllere bütün bunları hediye etmekten büyük bir kıvanç duyuyoruz' dedi.
Hattat Mahmut Şahin tarafından Aytuğ Talha Yıldız’a ‘Tezhip İcazetnamesi’ verilen açılışın ardından İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zekeriya Güler 'Hz. Peygamber Sevgisinin Kültür ve Medeniyetimize Etkisi' konulu açılış dersini anlattı.