Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

KÖTÜ FUTBOL

Tuncer Kurtgün

Tuncer Kurtgün

Müsabakadan önce yaptığım analizimde Milli maç araları bazı takımlara yaramadığından bahsetmiştim. Nitekimde Balkesin iyi gidişatına engel oldu. Keçiörengücü baştan sonra maçın hakimiydi. 2.ligdeki kadrosunun büyük bir kısmını korudular. Nokta transferler yaparak herşeyin para ve isimli oyunculardan ibaret olmadığını tüm Türkiye’ye göstermiş oldular. Örnek alınması gereken kulüplerden bir tanesi.

KALİTE TRANSFER YAPARAK HAZIR OYUNCULARLA GALİP GELMEK DEĞİLDİR. KALİTE YOKTAN VAR ETMEKTİR. ALDIĞI SKORLARLA HERKESİ ŞAŞIRTMAKTIR. Balkes oynadığı kötü futbol ile taraftarını üzdü. Geçen sezonunun aksine bu sezon pas yüzdesi düşük takım olarak göze çarpıyor.Galibiyet ile ayrıldığı maçlar da dahil.Teknik kadronun bir an evvel bu duruma çare bulması gerekiyor.

İŞLER YOLUNDA GİDERKEN YANLIŞLARI GÖRMEK , YANLIŞ GİDERKENDE DOĞRULARI GÖRMEK GEREKİR. Transfer bitiminden hemen sonra buradan yazdığım sözlerim aynen şöyleydi ; bu kadar transfere gerek yoktu alınan yerli ve yabancı oyuncuların büyük bir kısmının bu kadro için yeterli olmadığını , bazı mevkilere fazla oyuncu alındığını bazı mevkilerinde alternatif olmadığı yönündeydi.

Bu haftaya kadar gelinen nokta , benim tesbitimin doğruluğu yönünde. Her zaman söylediğim gibi bu kadar puan toplamanın en büyük sebebi ; geçen sezon ki kadronun neredeyse tamamının korunması.sadece iki yeni transfer kendilerine kadroda yer buldular.

Onbiri zorlayacak şu an için herhangi bir oyuncu göze çarpmıyor. Tabiki Balkes için en büyük dezavantaj bu. Uzun maratonda her oyuncuya ihtiyaç olduğundan dolayı Ali hoca ve ekibinin bu oyuncuları bir an evvel onbire monte etmesi gerekiyor.

Yukarıda dezavantajlardan bahsettik ; puanları silinen kulüplerin yanısıra , kendi kendilerine meydana getirdikleri krizden dolayı istedikleri transfer yapamadıkları ve her geçen sezon daha zayıf olması da Balkesin en büyük avantajı.

Türk futbolu ekonomik bakımdan kötüye gidiyor.Kadro planlaması,scoutluk ve oyuncu seçebilme becerisini doğru yapanlar başarılı oluyor. Kötü menejerlere teslim olmuş kulüpler batmaya mahkumlar. O yüzden bu işleri uzmanlarına doğru kişilere bırakmak en doğrusu…

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
AKHİSAR RAHAT KAZANDI - 9 Temmuz 2020
GİDENLERE DUACIYIZ - 3 Temmuz 2020
KÂBULLENEMEZ FUTBOL - 9 Mart 2020
BALKES FIRSAT TEPTİ - 4 Mart 2020
ŞİMŞEK ÇAKAMADI - 18 Şubat 2020
NE VARSA HIRVATLARDA VAR - 31 Aralık 2019
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ