Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

“KOCA” YALANA NE GEREK VARDI

“KOCA” YALANA NE GEREK VARDI

Balıkesir Tabip Odası Başkanı Dr. Necdet Uçan, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından vaka sayılarının açıklanmasının ardından, haklılıklarının ortaya çıktığını söyledi.  “Koca  yalana ne gerek vardı”  diyen Uçan, açıklanan rakamların da Covid-19 vakasını tam yansıtmadığını öne sürdü. 

Balıkesir Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Necdet Uçan’ın açıklaması şöyle:

“Aylardır  Sağlık Bakanlığını algıyı değil, süreci yönetmeye, şeffaf olmaya, semptomu olan/olmayan, hastanede yatan/evine gönderilen, hasta/vaka karmaşası yaratmadan gerçek  vaka ve ölüm sayılarını açıklamaya ve bunun Pandemi sürecinin yönetilmesine katkı sunacağını belirttik.

Gerçekleri hem sağlık örgütleri, hem de halkla paylaşarak doğru zamanlama ile doğru önlemlerin alınması, olmayan başarı hikâyelerden vazgeçilmesini belirttik.

Ancak suçlanmadığımız zaman ve kullanılmayan sıfat kalmadı. Hatta Türk Tabipleri Birliği’nin kapatılması gerektiği ve işlem başlatılacağı söylendi.

Zaman bizi haklı çıkardı. Tıp biliminde teşhisi doğru koymadan, tedavinin doğru yapılması mümkün değildir.

Ve PCR(+) olan vaka sayıları açıklandı ve turkuaz renkli tablonun 5 katına yakın olduğu görüldü. Ancak bu açıklama da tam günlük Covid-19 vaka sayısını yansıtmamaktadır, çünkü tomografi ve klinik olarak da tanı konulup tedavisine başlanan hasta sayısı da ne yazık ki az değildir.”

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete