Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

KİBİR İNSANI YER BİTİRİR

Recep Aslandur

Recep Aslandur

Kibirli insan kendi kendisini yer bitirir. 10 yıl önce Ak Partili İl, İlçe Baışkanları ve Milletvekilleri dahil hemen herkese sevgi dolu bakışlar, iş arayanlara yardımcı olmalar gibi pek çok güzel davranışlar vardı. Son zamanlarda Milletvekili Adil Çelik dışındaki bazı Milletvekillerinin insanları başından savdığı ve sokakta tanımayıp selam bile vermediği öne sürüldü. Bazı Partililer bizim Ak Parti’yi bazı büyüklerimizin kibirleri bitirip yok edecek diye konuşmalarına tanık oldum. Milletvekili Av. Adil Çelik’in ise hemen her yerde herkresle dost olduğu, kimseye tepeden bakmadığı konuşuluyor.

İşletme mezunu 25-30 yaşlarında bir genç “Ak Partili bir Milletvekiline  ‘şuraya işe gireceğim bana yardımcı olur musun?’ dediğini,  Milletvekilinden ise şu cevabı aldığını söyledi: “Benim kariyerim var ben öyle basit işlerle uğraşamam.” dedi” diye anlattı.

AK PARTİYİ SEVENLER ÜZÜLÜYOR

Ak Partiyi benim gibi savunanlar, artık son zamanlarda  kahvelerde sesimizi çıkaramıyoruz. Neden mi? Vatandaş “hastanelerde Suriyelilere gösterilen ihtimam Türk vatandaşlarına gösterilmiyor. Suriyeliler sıra beklemeden muayene ediliyor”diyor.

Kahve köşelerinde vatandaşın konuştukları bir Partili olarak beni de savunmasız bırakıyor. Kibir bu Partiyi yiyip bitirecek deniliyor. Bunlar çok ama çok üzücü şeyler. İktidar Partisinin daha çok taraftar toplaması bakımından herkese karşı eşit davranması gerektiği vurgusu yapılıyor. Kibir hakkında Kur’anı kerimde şu aşetler nasıl buyuruyor, bakın:

A’râf Sûresi 12. Ayet; Allah, “Sana emrettiğim zaman seni saygı ile eğilmekten ne alıkoydu?” dedi. (O da) “Ben ondan hayırlıyım. Çünkü beni ateşten yarattın. Onu ise çamurdan yarattın” dedi.

A’râf Sûresi 13. Ayet; Allah, “Şimdi in aşağı oradan. Çünkü senin orada büyüklük taslamak haddine değil! Hemen çık! Çünkü sen aşağılıklardansın” dedi.

A’râf Sûresi 36. Ayet; Âyetlerimizi yalanlayanlar ve onlara uymayı kibirlerine yediremeyenlere gelince işte onlar cehennemliklerdir. Onlar orada ebedi kalacaklardır.

Bakara suresinde de çok sayıda ayet kibir hakkında çok şeyler anlatmaktadır.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ