Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

KARESİ MÜFTÜLÜĞÜ KUR’AN KURSLARI 4-6 YAŞ GRUBU SINIFLARI MİNİKLERİ TAM NOT ALDILAR

KARESİ  MÜFTÜLÜĞÜ KUR’AN KURSLARI 4-6 YAŞ GRUBU SINIFLARI MİNİKLERİ TAM NOT ALDILAR

Kur’an Kursları birinci dönem sonu etkinlikleri içerisinde yer alan 4-6 Yaş Grubu Sınıfların etkinliği 16.01.2020 Perşembe günü Balıkesir İl Müftülüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Açış konuşmasını Karesi İlçe Müftüsü Fahri SAĞLIK’ın yaptığı program Balıkesir İl Müftüsü Ramazan TOPCAN’ın günün anlam ve önemi ile ilgili konuşması ile başladı. Bilal-i Habeşi Camii Kur’an Kursu öğrencimiz Zeynep Hafza EVİRGEN’in yaptığı veciz selamlama ve “Hoş Geldiniz” konuşmasından sonra yine aynı kurs öğrencimiz  Hüşyar TAYAR’ın  okuduğu Ayetel Kürsi ile devam etti. Kur’an Kurslarımızın 4-6 Yaş Grubu Sınıfları öğrencilerinin okudukları dua, ilahi, temel dini bilgiler ve çevre temizliği duyarlılığını konu edinen rondları beğeni ile dinlendi/izlendi.

Açış konuşmasında Fahri SAĞLIK özetle; “ Pedagog, Psikolog ve Sosyologlar çocukların, zihinsel, duygusal, sosyal gelişimlerinin %70’i 0-6 yaş arasında tamamlanmaktadır. Okulöncesi dönem alarak adlandırılan 0-6 yaş dönemi, çocuğun öğrenmesinin en yoğun olduğu, temel alışkanlıklarının, zihinsel yeteneklerinin en hızlı geliştiği ve biçimlendiği dönemdir. Bu süre içerisinde kazanılan davranış biçimleri, tüm yaşam boyunca devam etmektedir.” demektedirler. Çocuklarınızı Kur’an Kurslarımızın 4-6 Yaş Grubu Sınıflarına teslim eden siz değerli ve şuurlu velilerimizi gönülden kutluyorum dedi.

Balılesir İl Müftüsü Ramazan TOPCAN’da konuşmasında özetle; “ Yaradanınıza  Kurban olayım. Salonumuzu şereflendirdiniz. Mevlam da sizleri şereflendirsin. Çocuklarınızı emin ellerle teslim ettiğinizden hiç şüpheniz olmasın. Onları bizler kendi çocuklarımız gibi görüyor, ve üzerlerine titriyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığımız artık bu konunun içerisinde hatta tam ortasında durmaktadır. Her camin bir kursu, her kursunda en az bir 4-6 yaş grubu sınıfının olması arzu ediyoruz. Bu konuda bizlere verdiğiniz her türlü destekleriniz için sizleri bir kez daha kutluyorum.”  diyerek sözü çocuklarımıza verdi.

Programın sonunda Balıkesir  Altıeylül İlçesi din görevlileri Siteler Camii İmam-Hatibi Mehmet AKKÜL ile,  Süleymaniye Camii İmam-Hatibi Vehbi AYDIN’ın sundukları Hacıvat-Karagöz  skeçleri öğrencilerimiz ve velileri tarafından ilgi ile izlendi.

Yaklaşık 500 öğrenci ve  velinin izlediği birinci dönem sonu etkinliği herkesten tam not aldı. Evlatlarının bilgi, beceri ve yeteneklerini gören veliler mutluluktan uçuyor gibiydiler.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ