Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

KALBİMİZ MEMLEKETİMİZ VE BAYRAĞIMIZ İÇİN ÇARPMAKTADIR

KALBİMİZ MEMLEKETİMİZ VE BAYRAĞIMIZ İÇİN ÇARPMAKTADIR

Vali Ersin Yazıcı, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Vali Yazıcı, mesajda, 30 Ağustos’un önemini, “Bir milletin ayağa kalkıp onuruyla dimdik ayakta durmasının simgesi” şeklinde vurguladı.
Tarih boyunca birçok üstün başarılar kazanmış Türk milleti için dönüm noktalarından olan 30 Ağustos Zaferi’nin, millî değerlerini ve birliğini muhafaza eden bir milletin en zor şartlarda bile esaret altına alınamayacağının en önemli göstergesi olduğu ifade eden Vali Yazıcı, “Çok iyi bilinmelidir ki, dünya durdukça bu millet var olacaktır” dedi.
GÜÇLÜ ADIMLARLA İLERLİYORUZ
Türkiye Cumhuriyeti’nin şanlı tarihinden aldığı cesaret ve azimle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda güçlü adımlarla ilerleyerek, her alanda dünya devletleriyle rekabet edebilen bir devlet konumuna gelmeyi başarmış, bölgesinin her alanda parlayan yıldızı olduğunu belirten Vali Yazıcı, “30 Ağustos Zaferi, Türk Milletinin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit ve saldırı karşısında kenetlenerek hiçbir gücün, hangi amaçla ve şekilde olursa olsun birliğinin ve bağımsızlığının elinden alınmasına fırsat verilmeyeceğinin simgesi olmuştu. Bu zafer sonucunda Anadolu topraklarının Türklere ait olduğu bir kez daha tescillenmiş, 26 Ağustos 1922’de başlatılan Başkomutanlık Meydan Savaşı, 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanmıştır. Ağustos ayı milletimiz için büyük zaferlerin kazanıldığı bir aydır. 1 Ağustos 1571 tarihinde Kıbrıs’ın Fethini, 11 Ağustos 1473 tarihinde Otlukbeli Zaferini, 23 Ağustos 1514 tarihinde Çaldıran Zaferini, 26 Ağustos 1071 tarihinde Malazgirt Zaferini, 29 Ağustos 1521 tarihinde Belgrat’ın fethini, 29 Ağustos 1526 tarihinde Mohaç Meydan Muharebesi kazanan Yüce Milletimiz, 26 Ağustos 1922’de başlattığı Büyük Taarruzu 30 Ağustos günü büyük bir Zaferle taçlandırmıştır.” dedi.
DEVLETİMİZİN GÜCÜ SINANMAMALI…
Türkiye’yi zayıf düşürmeye çalışan güç odaklarının emellerine asla ulaşmayacağını vurgulayan Vali Ersin Yazıcı, “Milletimizin sarsılmaz vatan sevgisi, güvenlik güçlerimizin sahip olduğu yüksek ruh ve şuur, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlik ve bütünlüğümüze yönelen tehditleri bertaraf edecektir. Huzur ve güvenliğin sağlanması için, gecesini gündüzüne katarak etkin bir mücadele gösteren güvenlik güçlerimiz, ülkemizi bölmeye çalışanlara hak ettikleri dersi her zaman vermiştir ve bundan sonra da verecektir. Terör saldırıları ülkemizin huzurunu, milletimizin birliğini ve barış içinde yaşamasını, kardeşlik hukukunu asla yok edemeyecektir. Kalbimiz memleketimiz ve bayrağımız için çarpmaktadır.” ifadelerini kullandı.
TÜRKİYE 2023 HEDEFLERİNE KARARLI ADIMLARLA YOL ALIYOR
Türkiye’nin 2023 hedeflerine kararlı adımlarla yol aldığını ifade eden Vali Yazıcı, “Bizler de Cumhuriyetin kuruluşunun kilometre taşları Zeybeklerle, Yörüklerle, Efelerle Balıkesir halkı, kamu kurumlarımız, belediyelerimiz, üniversitemiz ve sivil toplum kuruluşlarımız uyum içerisinde, özveriyle çalışarak, bu kortejin en önünde olmaya gayret gösteriyoruz. Biz Balıkesir’imizi, bu cennet vatanı, daha da güzelleştirmek için çalışıyoruz. Biz iyinin, doğrunun, huzurun, istikrarın yanındayız. Biz Balıkesir’in, Milletin, Türkiye’nin tarafındayız. Bu güzel şehir, bu güzel insanlar, her şeyin en iyisine, en güzeline layıktır. Şimdi çalışma zamanı, çok çalışacağız. Bilimde, kültürde, sanatta ve hayatın her alanında göstereceğimiz çabalar ve elde edeceğimiz başarılar, bugünlere ulaşmamızı sağlayan kahramanlara teşekkürümüzü, bağlılığımızı, miraslarına sahip çıktığımızı kanıtlayacaktır.” dedi.
KAHRAMANLARIMIZIN EMANETLERİNE KUVVETLE SAHİP ÇIKACAĞIZ
Milletimize, birlik, dirlik, barış ve huzur dileklerini de ileten Vali Ersin Yazıcı, “Millî Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 97. yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde; büyük bir gururla kutluyoruz. Biricik vatanımız, vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için gözünü kırpmadan Şehit ve Gazi olan Kahramanlarımızın emanetlerine kuvvetle sahip çıkacağız. Onlar Yüce Milletimizin en değerli varlıklarıdır. Devletimizin kararlı tutumu; tüm güvenlik güçlerimizin cansiperane uğraşlarıyla terörün kökünün de kazınacağına inancım tamdır. Bu inançla, Yüce Milletimizin, Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve tüm Balıkesirli hemşehrilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, başta ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğrunda kanlarını akıtan Şehitlerimize, aramızda olmayan Gazilerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan Gazilerimiz ile Şehit ailelerimize de sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum. Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.” dedi.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete