Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

KADININ DELİSİ

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

Deli kadının gülüşü bile bir başkadır

En  güzel onlar güler

Deli kadın unutmaz,

Yüreğinde yaşamaya devam ederler

Yalan söylemez o…

Yanındadır senin, varlığının da, yokluğunun da

Onun yüreği deli, aklı deli, ruhu delidir!..

Kadının delisi iyidir.

İçi dışı birdir onların

Kadının delisi iyidir.
Merttir; ölümüne elinden tutar
Bir gün kahkahadan,
Bir gün ağlamaktan ölürsün yanında.
Vefa da ondadır, cefa da…

Deniz kokar, güneş kokar

Deli kadın

Ay ışığı gibidir

Baktıkça bakasın gelir

Seveceksen deli kadın sev

Gör bak hayat nasıl yaşanırmış

/////

KIRMIZI BALIKESİR

Kararlar gayet güzel ve yerinde. Uzun uzun düşünüldüğü kesin. Benim takıldığım nokta bu uygulamayı kim kontrol edecek? Yeni Çarşı’da çay ocaklarının önü ana baba günü. Bu çay ocaklarının ve kahvehanelerin önünde ve etrafında, içinde, dışında çay ve sigara içenler toplu halde birbiri ile konuşanlar nasıl böyle bir durum içine girmişler? Anlamak mümkün değil! Beyoğlu caddesinde ki kahvehaneleri gördüğünüz de ise kahvehaneler açılmış zannederseniz.

Bu arkadaşlar bize kimse bir şey yapmıyor diye gayet rahatlar. Tamamda alınan kararlar, konulan kurallar var. Bu kurallar toplumu düzenliyor ve sende, bende bunlara uymak zorundayız.

Kim takar kuralı? Burası Türkiye bir şey olmaz diye düşündüğünüzde en büyük yanlışa düşüyorsunuz.  Bende, Corona yok, sende de yoktur değil mi? diye başlayan sohbetler ve sonunda da Şehir Hastanesi, sonra da Başçeşme. Bu kadar basit işte. Kardeşim sen Corona olmuyorsan, sana bulaşmadığı için değil, sana denk gelmediği için olmuyorsun.

Dün birlikte çalıştığımız Fransızca öğretmeni arkadaşım aradı. Morali bir hayli bozuktu. Abisi vefat ettiği için, il dışına cenazeye gitmişler ve hemen de geri dönmüşler. Balıkesir’e yeni geldiklerinde yengesi aramış bizde Corona çıktı, sizde bir baktırın diye. Sonuç; Fransızca öğretmeni ve ailesi tamamı Corona. Gittikleri yerde cenazeye kim katılmışsa Corona. Corona böyle bir şey işte. Bulaşıyor ve senin Corona’ya inanmıyormuş gibi davranman sana bulaşmasına engel olmuyor.

Kurallara uyalım arkadaşlar. Maskemizi takalım, mesafemizi koruyalım ve temizliğimize dikkat edelim. Ayrıca, aşı oldum ben bana bir şey olmaz mantığı ile de haldır haldır Balıkesir’i turlamayalım.

/////

BEN BİR ŞEY DEMEDİM AÇIKLAMA BÖYLE

Fitre miktarı 2021 yılı için 28 lira olarak belirlenmiş. 28×30=840 lira. Bir kişinin günlük yiyecek bedelini açıklamaya göre  hesapladığımızda ayda toplam 840 lira yapıyor. Bir evde yaşayan aile fertlerinin toplamı 5 kişi ise bu ailenin aylık sadece yiyecek harcaması; 4200 lira oluyor.

Sizde iyice bir okuyun ve sizde bir kez daha hesaplayın. Yanlış mı? Değil mi? Bir bakın. Evet, gördüğünüz gibi, hesap doğru ve fazla söze gerek yok. Ben bir şey demedim açıklama böyle.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
DR.FEYYAZ ÇİFTÇİ - 21 Nisan 2021
BU SENE YAZ GELMEDİ - 20 Nisan 2021
ÖNCEKİ HAYATINDA … - 19 Nisan 2021
TURGUT ÖZAL - 17 Nisan 2021
AV. BELGİN UYGUR - 15 Nisan 2021
KISA – KISA- KISA - 14 Nisan 2021
EGE TV - 13 Nisan 2021
BEYAZ KUĞU - 9 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete