Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

İVRİNDİ’DE HİZMET YAĞMURU

İVRİNDİ’DE HİZMET YAĞMURU

Büyükşehir Belediyesi – İvrindi Belediyesi arasındaki uyum, ilçede sınırsız hizmeti de beraberinde getirdi

Seçim çalışmalarında verdiği sözleri bir bir ilçesinde hayata geçiren Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, İvrindi Belediyesi olarak hizmetini sürdürürken, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve tüm daire müdürlükleri ile birlikte koordineli bir şekilde projelerini hayata dönüştürüyor

İlçe Merkezi Atatürk Meydanı’nda görkemli açılışla hizmete sunulan, hizmete sunulmak üzere temeli atılan ve proje aşamasında olup kısa süre sonra temeli atılacak yerler olan;

Otel, Çok Amaçlı Salon ( Çalışma Ofisleri, Kafeterya) temel atma,

İtfaiye Hizmet Binası temel atma,

İvrindi Belediyesi Kum Ocağı açılış,

İvrindi Belediyesi Karaçepiş Göleti Avlak Alanı temel atma,

İvrindi olarak misafirlerini yeni simgesi ile karşılayacak Çoban ve Kuzu Anıtı Açılışı,

Büyükşehir Belediyesi – İvrindi Belediyesi ortaklığında Balıkesir Kuzusu’nu yaşatmak için Kıvırcık-Merinos melezi ırkının yaşatılacağı ve sürü yöneticilerine önemli bir katkı sağlayacak  Balıkesir Kuzusu Damızlık Üretim Çiftliği Temel Atma,

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Millet Bahçesi Açılışı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe genelinde kazandırdığı 4 Yeni Park ile İvrindi Belediyesi‘nin ilçe genelinde revizyon işlemi gerçekleştirdiği 4 parkın açılışı,

İlçe geneli Kırsal mahallelere gerçekleştirilen 40 km  Sathi Kaplama açılışı,

Karaçepiş- Bozören mahalleleri arası ( 10km ) sıcak asfalta kavuşturulmasının açılışı,

İvrindi Belediyesi’nin ilçe geneli gençlere yönelik yürüttüğü çalışma sonucu mahallelere kazandırdığı 2 Halı Saha Açılışı,  2 Halı Saha Temel Atma, 2 Halı Saha Projelendirme,

Yöresel Pazar oluşturulması yönünde önemli adım olarak göze çarpan “Maharetli Eller Yöresel Ürün Pazarı“ açılışı

İvrindi Belediyesi olarak 4 Mahalleye Kazandırılacak 4 Yeni Aşevi temel atma

Yine gençlere verilen önem doğrultusunda her mahalleye gençlik odası projesi kapsamında 3 mahalleye 3 yeni Gençlik Odası’nın Açılış ve Temel Atma Töreni’ni  görkemli bir şekilde gerçekleştirdi.

Programa Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, İlçe Kaymakamı Fatma Turhan Keser, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Müftüsü Ramazan Topcan, Ak Parti İlçe Başkanı Muharrem Akçal, MHP İlçe Başkanı Özcan Akbaba Büyükşehir Daire Başkanları, Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Program boyunca görevli personeller Maske, Sosyal Mesafe ve Temizlik kurallarının titizlikle uygulanması konusunda özverili bir çalışma örneği gösterdi.

Program Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere ebediyete irtihal etmiş aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Akabinde İvrindi için temeli atılan ve açılışı gerçekleştirilen projeler sine vizyon gösterisi ile izletildi.

Dün Dünle Gitti Cancazım, Bugün Yeni Şeyler Söylemek Lazım

Değişimin, yenileşmenin, yenilenmenin, büyümenin önemli olduğunu dile getiren İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz “Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz önderliğinde ilçe belediyeleri ile çok güzel koordinasyon sağlandı. Her ilçeye hizmet akışı gerçekleşti. Şimdiden huzurlarınızda kendisine ilçem adına çok teşekkür etmek istiyorum” dedi.

İtfaiye Personeline Yeni İtfaiye Hizmet Binası

Şu an itfaiye personelimiz kapalı Pazar alanında belediyemize ait mekanda koğuşlanıyorlar diyen Başkan Cengiz “Onlara ne kadar teşekkür etsek az. Kıymetli itfaiye personelimize Büyükşehir Belediyemizin destekleri ile İlçemiz Kurtuluş mahallesi eski Devlet Hastanesi güzergahında 722 m2 büyüklüğünde alana yeni bina inşa ediyoruz. Bu yerin kamulaştırmasında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterimizin ve Emlak İstimlak Daire Başkanımızın payı çok. 500 m2 iç alana sahip, 2 katlı, toplamda 4 araç kapasiteli İtfaiye binamız şimdiden kahraman itfaiye personelimize hayırlı uğurlu olsun “ dedi.

 

İlçemize Gelen  Misafirlerimizi Önümüzdeki Süreçte Burada Ağırlayacağız

İlçemize gelen misafirleri ağırlayabileceğimiz bir mekanımız yoktu diyen İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz “ Bir süre önce inşaatına başlanan ve  şu an otopark görevinin dışına çıkamayan binamızı modernleştirip ilçemize Otel, Çok Amaçlı Salon kazandırma yolunda girişimlerimiz sonuç verdi. Şu an ihalesi tamamlandı. 5.5 milyon tl maliyet ile ihaleyi alan şirket 300 gün sürede buranın tamamlanmasının sözünü verdi. Sakarya mahallemizde bulunan bina toplamda 3609 m2 alana sahip. İç dizayn olarak bahsedecek olursak bodrum katında otopark, zemin katında  17 adet ofis, 1. Katında 19 odalı 40 yatak kapasiteli bir otel ve teras katında ise düğün gibi organizasyonların gerçekleştirileceği çok amaçlı salonu içinde bulunduracak. İlçemizin en önemli ihtiyaçlarından biri olan bu güzel ve değerli eserin bir an önce bitmesi en büyük temennimiz” dedi

Bu alanı Daha Değerli Hale Getireceğiz

51000 m2 alana 2018 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Millet Bahçesi tamamlandı diyen Cengiz “ Bu alan yürüyüş parkurları, çocuk oyun grupları ve de halkımızın enerjisini atabileceği geniş yeşillik alana sahip. Önümüzdeki süreçte bu bölgeye Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan  sözünü aldığımız kapalı yüzme havuzu inşa  edilecek ve buraya sirkülasyon artacak. Buranın tek eksiği kafeterya. İlerleyen süreçte inşallah onu da inşa ederek halkımızın dinlence noktası olması için Büyükşehir Belediye iş birliği ile çalışmayı  başlatacağız”

Balıkesir’in İhtiyacını Biz Karşılamak İstiyoruz.

Kum, çakıl, dolgu malzemesi,  taş altı malzeme, mil vb. ihtiyaçlarımızı kendilerinin ürettiklerini dile getiren Başkan Cengiz “İşletmemizi çok kısa süre önce açtık. Resmi prosedürleri halledip Belediye şirketimiz bünyesine geçirdik. Her türlü inşaat sektöründe işimize yarayacak ürünü temin edebilecek kapasitede donanıma sahibiz. Bu sebeple Balıkesir’de inşaat için gerekli olan temel malzemenin teminini biz sağlayacağız. Bununla yetinmeyip Taş ocağı kırma tesisi için tüm hazırlığımızı tamamladık. Ruhsatlarımızı aldık. Bu işletmeyi ilçemiz Kınık sınırları içerisinde kuracağız. Buradan çıkan malzemeler ile yol yapım ve tamirat, asfalt altı malzemeler, dolgu zemini malzemeleri üretilmek üzere burası da en kısa sürede hizmete girecek”

Balık Sevdalılarına Müjde

İlçemize toplam 6 km uzaklıkta olan Karaçepiş Göletine Türkiye’de ilk ve en modern tesisi kazandıracağız diyen Cengiz “Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın destekleri ve projeleri ile bir çalışma başlatıyoruz. Balık sevdalılarına tut-sev-bırak mantığını aşılamak istiyoruz. Yılın 365 günü açık olacak tesisimizde idari bina, 50 araç barındıracak kapasitede, wc ve lavabolarda dahil 50 ile 75 m2 aralıklarla 33 sektör halinde konumlandırılacak. 4268 metre tel örgü ile çevrili olacak.  3500 metre yüzey alanı çevresi olarak faaliyete geçecek Karaçepiş Göleti Sportif ve Amatör Balıkçılık Rekreasyon Sahası tüm balık sevdalılarına hayırlı uğurlu olsun. Gene aynı bölge içerisinde bulunan 40.000 dekarlık sulama arazisine sahip Ardıçtepe Barajı önümüzdeki yıl itibariyle sadece İvrindi Ovası değil Gökçeyazı ovasına su vererek üreticilerin yüzünü güldürecek hale gelecek. Bu konuda Mustafa Canbey başta olmak üzere Milletvekillerimizin büyük destekleri oldu. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

En Güzel Lezzetler Buradan Çıkacak

İlçenin tarım ve hayvancılık ile geçimini sağladığını dile getiren İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz “İvrindi Kuzusu Türkiye’nin her yerinde biliniyor. Lezzeti hiçbir yerde yok. Biz bu ırkın devamlılığını sağlamak amacıyla tesis kurma aşamasındayız. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımızın destekleri ile Kıvırcık Merinos Melezini yaşatma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. İlk etapta 200 adet kıvırcık merinos melez ırkı koyun ile üretim aşamasına geçip hedeflediğimiz sayıya ulaştıktan sonra koyun üretimi gerçekleştiren değerli çiftçi kardeşlerimize teminini sağlamış olacağız.  Osmanlar mahallesi yolu üzerinde faaliyete geçecek işletmemiz 23400 m2 alana konumlanacak. Buradan elde ettiğimiz kuzuların %50sini Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edeceğiz, diğer %50’sini ise İvrindi Belediyesi olarak bizler çevremizde koyunculuk faaliyetini sürdüren hemşehrilerimize ırkın devamı için dağıtacağız.”

Maharetli Eller Yöresel Ürün Pazarını Bugün İtibari İle Açıyoruz

Edremit Balıkesir yolu üzerinde yer alan 6 adet dükkan olduğunu dile  getiren İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz “  2 senedir atıl vaziyette duran dükkanlarımızı biz aktif duruma getirdik. Burada özellikle kadınlarımızın el emeği ürünlerinin aile bütçelerine katkı sağlamaları amacıyla değerlendirmelerini istedik. Hem hediyelik eşyalar, hem de yöresel lezzetlerden oluşan ürünler buradaki tezgahlarda yerini alacak. Lokasyonu itibari ile burası özellikle yazın cazibe merkezi olacak ve ilçemizin reklamı konusunda önemli bir yere sahip olacak. Orası bizler için, İvrindi için çok değerli”

Hizmetlerimiz Sadece Bunlarla Sınırlı Değil

Genç ve çocuklara çok önem verdiğini söyleyen Başkan Cengiz “ Gelen talepleri bir bir değerlendiriyoruz. Halı saha, genç odaları, park ve çocuk oyun grupları inşaatına çok fazla önem veriyoruz. Genç nüfusumuz fazla. En büyük talep halı saha ile ilgili. Bu konuda gerekli çalışmaları Belediye Birim Müdürlerimiz ile görüş alışverişi yaparak sürdürüyoruz. Kocaeli mahallemize Halı saha kazandırdık. İlçemiz Okçular, Çakacı ve Küçükyenice mahallemizde inşaatımız devam ediyor. Bununla birlikte diğer mahallelerimize kazandırma yolunda Karaçepiş ve Yürekli mahallemize kazandırılması aşamasında ihale sürecimiz tamamlandı. Kısa sürede çalışmaları başlatacağız inşallah.

 

Park ve Çocuk Oyun gruplarının yenilenmesi konusundaki çalışmalarımıza ilçemiz genelinde yoğunluk verdik. Büyükşehir Belediyemiz Bedrettin, Sofular, Değirmenbaşı, Korucu ve Kirazören mahallelerimize park ve çocuk oyun grupları kazandırdı. Biler de İvrindi Belediyesi olarak ilçe genelinde Kurtuluş ve Bedrettin mahallelerine çocuk oyun grupları kazandırdık. 4 adet parkın revizyon çalışmasını tamamladık. İlerleyen süreçte de 7 Eylül mahallemize bir adet park kazandırmak için çalışmalarımızı başlatacağız”

Her Mahalleye Tek Tip Aşevi, Her Mahalleye Genç Odası

Birlik ve beraberliğin, kaynaşma ve dayanışmanın en yoğun olduğu ilçe burası diyen Başkan Cengiz “Her mahallenin ortak arzusu aşevleri. Biz de bu talepten hareketle 1 buçuk yıl gibi süre içerisinde Kurtuluş mahallemize, Yağlılar mahallemize, Gözlüçayır, Pelitören ve Büyükyenice mahallemize kazandırdık. 69 mahallemiz mevcut. Eksik olan mahallelerimize kazandırma, aşevi kültürünü sürdürme, birlik ve beraberlilik kavramının devamını sağlama yolunda inşaatlarımız aralıksız sürecek

Gençlerimize verdiğimiz önem doğrultusunda, Kültürel Mirasın geleceğe aktarılması anlamında, hem kendi değerlerini hem gelecek kuşağa aktarma anlamında, yüzyıllardır devam eden geleneği yaşatan gençlere destek çıkmak için onlara birlik beraberlik içerisinde yaşayabilecekleri alanlar oluşturuyoruz. BU doğrultuda Büyükfınfık  mahallemize bir adet genç odası kazandırdık. Yürekli ve Karaçepiş mahallemize yapımı konusunda inşaat çalışmalarımız sürüyor. Buradan da farklı bölge olarak  ilerleyen süreçte Kocaeli ve Okçular mahallemize yapılacağının sözünü veriyorum”

Şehrimizin Altyapı Sorunu Çözülüyor

İvrindi Merkezi 43.093 mt.(43 km) 1. Kademe İçme Suyu Projesi, 49.000 mt (49km) 2. Kademe İçme Suyu Şebeke Projesi ve 6 Adet DMA (Kontrol Edilebilir Alt Bölge) için çalışma yürütüleceğini dile getiren Başkan Cengiz “Yıllardır İlçemizin kanayan yarası olan Altyapı Kanalizasyon ve İçme Suyu Hattı için ödeneğimiz İller Bankasından çıktı. Ödeneğin çıkması ile ilçe merkezimizi refaha kavuşturacak yenileme çalışması için ihale süreci Kasım ayında gerçekleştirilecek. Akabinde Aralık ayında ilk kazmanın vurulması hedefleniyor. Yaklaşık 2 yıl sürmesi beklenen proje için ilçe halkımızın sabırlı olmasını diliyoruz. İlçe merkezimiz tamamı  şantiyeye dönecek ve sonrasında kazanan kıymetli vatandaşlarımız olacak” dedi.

İlçemiz Sembolüne Kavuştu

Bu yörede çobanların fazla sayıda olması ile birlikte sembolünü kuzusu ile temsil etmesinin daha uygun olacağını dile getiren Başkan Cengiz “Kaide üzerinde yer alan çoban figürü ile Peygamberler mesleği de olan çobanlık tasvir edildi. Bu şüphesizdir ki alçakgönüllü, merhametli, yöneticilik vasıflarına sahip kişilerin yapabileceği bir meslektir. Çobanın yanında ve kucağında yer alan koyun ile kuzu, insan-hayvan ilişkisini ve sevgisini anlatıyor.

Kaidenin ön yüzündeki rölyef ile Hadis-i şeriflerde ve atasözlerimizde geçen, ilçemizin övünç kaynağı olan eğitim ve eğitim kurumları işlenmiştir diyen Cengiz, “Yan rölyeflerde de ilçemiz ekonomisinin temelini oluşturan hayvancılık sembolize edildi. Yeni sembolün İvrindi’ye kazandırılması ve ilçe hayvancılığına katkılarından dolayı Aydeniz Et Entegre Tesisi yatırımcıları Yusuf ve Mustafa Yalçın’a, 6 ay gibi uzun süre anıt üzerinde ince işçilik ile çalışan sanatçı Nilgün Gedik’e ilçemiz halkı adına teşekkür ediyorum”

Ayrıca bizlere hizmet anlamında her daim desteğini sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz ile Daire Müdürlerimize, desteklerini her daim hissettiğimiz Milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yusuf Başkan Hizmette Çığır Açmış

İvrindi halkının çok şanslı insan kitlesine sahip olduğunu dile getiren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “Yusuf Başkan ilçesine hizmet için kendini adamış. Bu projeleri kısa sürede ilçede faaliyete geçiren kıymetli Başkanımızı takdir ediyorum. İlçede değmedik nokta bırakmamış. Bunlar kolay işler değil. Belediyecilikte gerek sosyal ve kültürel anlamda gerekse hizmet akışının sürekliliğini sağlamak anlamda birlik beraberlik kavramının önemi büyük. Biz idareciler her ilçeye her kente, her mahalle ve her sokağa hizmet ulaştırmak zorundayız.

Birlik Olunca Hizmet Kaçınılmaz

Büyükşehir Belediyesi olarak Genel Sekreterimizden, Daire Müdürlerimize, Birim Müdürlerimizden sahada çalışan ekiplerimize kadar sahada etkin bir şekilde çalışıyoruz. Bu koordineli çalışmayı İlçe Belediyeler ile sürdürdüğümüzde her ilçeye ulaşıyor, ihtiyaçların analizini yaptıktan sonra fikir üretip sonuç odaklı çalışma başlatıyoruz. Her noktaya hizmet ulaştırarak yaşanılabilirlik seviyesini arttırıyoruz, hem de gönül belediyeciliğini yayma konusunda emin adımlar atmış oluyoruz. İvrindi’de görüldüğü üzere sosyal kültürden, fen işlerine, kırsaldan emlak istimlak daire başkanlığımıza ve tüm daire başkanlarımız ile yürütülen çalışmalar meyvesini hizmet olarak halka sunmuş. İvrindi Belediyesi bütçesi dahilinde hizmet yapacak, destek çıkılması yerde bizler hizmet için destek çıkacağız.

Bu koordineli çalışma sistemimiz hizmet akışımız için her zaman sürecek” şeklinde konuştu

 

Ak Belediyecilik Hizmetin Adıdır

Ak Parti’nin olduğu yerde hizmet vardır, Ak Parti’nin olduğu yerde gönüller kazanmak vardır diyen Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey “ Yusuf  Başkan bir buçuk gibi kısa bir sürede tarih yazmış ilçede. Burası benim de memleketim. Ben ve diğer Milletvekili arkadaşlarım Balıkesir için gece gündüz çalışıyoruz. İvrindi’de güzel işler olmuş güzel projelere imza atılmış. Burada Büyükşehir ile uyum göze çarpıyor. Uyumlu çalışma olduğu için hizmet süreklilik kazanıyor. Bu projelerin hayat bulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

 

 

Bir Müjde de Benden Olsun

Az önce yolda iken Gökçeyazı sulama arazisi için beklediğimiz 12 milyon liralık ödeneğinin çıktığı haberi tarafıma iletildi. Buradan Ardıçtepe Barajı’ndan gelecek su ile Gökçeyazı ovasında üretim yapacak kıymetli çiftçi kardeşlerimize  bu güzel haberi vermek istiyorum” şeklinde konuştu.

 

Program yapılan konuşmalar sonrası açılış ve temel atma töreni için kurdele kesimi ile Atatürk Meydanı’nda sona erdi. Akabinde İvrindi yol ayrımında Kuzu ve Çoban Heykeli’nin açılışını gerçekleştiren heyet, sonrasında İvrindi Belediyesi Bünyesinde hizmete açılan Maharetli Eller Yöresel Ürün Pazarı’nı  ziyaret edip, orada satışa sunulan ürünleri inceleyip, yöresel lezzetleri tattı.

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete