Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

İSTİFA

Zeki Doğan

Zeki Doğan

Meğer Sorosçular İYİ Parti‘yi sarmış da haberimiz olmamış.

Vallahi ben söylemiyorum,

Eski İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok söylüyor.

Anladığımız kadarıyla “Soros vakıflarında görev yapanların Başkanlık Divanında en hassas görevlere getirildiğini, Genel Başkan Meral Akşener’in durumu bilmesine rağmen bu kişilerin en hassas birimlerde görevlendirilmesinde bir sakınca görmediğini ifade ediyor.”

Hatta bu olay şahsında şok etkisi yaratmış, Eylül 2019’da yaptığı yazılı basın açıklaması ile Genel Merkez Yönetimini eleştirmiş. Fakat bıçak kemiğe dayanınca istifa etmek zorunda kalmış.

Peki, bu konuda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ne diyor? “… Bugüne kadar, istifa etmiş hiçbir arkadaşımızın aleyhinde tek bir cümlem, tek bir kelimem olmadı. Çünkü istifa tek taraflı bir irade beyanıdır. Üzüntüm şudur, insanlar bir siyasi organizasyonun içinde yer almaktan vazgeçebilirler, bunu saygı ile karşılarım. Ama açıklamalarında ve beyanlarında koskocaman bir camiayı, yöneticileri, seçmeni, teşkilatları töhmet altında bırakacak ve gerçekten haksız, temelsiz ve insafsız gerekçeler ortaya atarlarsa, bu insanların canını yakar”

Ve ekliyor.

“1997’yi yaşamış bir insanım. Doğru Yol Partisi’nde de bir parmak düğmeye basmıştı. Böyle şeyler yaşanmıştı.”

***

Sayın Ok’la devam edelim.

İYİ Parti yetkili kurullarının Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün kurucusu olmasından gurur duyduğunu ifade ettiği CHP ile seçim iş birliği kararı almasına çok sevinmiş. Hatta üç hafta İstanbul’a giderek Ekrem İmamoğlu‘na destek vermiş. Fakat Sayın İmamoğlu seçimden hemen sonra sanki yapacak hiçbir işi kalmamış gibi hemen HDP‘li belediyeleri ziyaret etmiş. İlk yurt dışı gezisinde de PKK‘lı Ahmet Kaya’nın mezarını ziyaret ederek onu üzmüş.  Hatta başkan eşleri ihanet sürecinin akil adamlarından Kadir İnanır ile birlikte PKK sevicisi Demirtaş‘ın yazdığı kitaptan sergilenen tiyatroyu seyretmeye gitmişler. Parti yönetimine bu durumu kabul etmediğini belirtmesine rağmen, kendisine bu iş birliğinin aynen devam edeceği söylenmiş.  Tüm bunlar İYİ Parti ortağı CHP’nin HDP ile adı konulmamış bir ortaklık yaptığının meydana dökülmesiymiş.

Ve sonuç.

Bu konudaki son noktayı Twitter hesabından yaptığı kısa bir açıklamayla İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz koymuş.

“İstifası alınmış ve kabul edilmiş, mesnetsiz ve hayal ürünü gerekçeleri paket halinde kendisine iade edilmiştir.”

***

31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlere bir kez daha göz gezdirelim. Yücel Yılmaz % 47,78, İsmail Ok % 46,5 oy almış. Yücel Yılmaz ile İsmail Ok arasında göğüs göğüse devam eden maratonda ipi son anda Yücel Yılmaz göğüsleyerek Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına oturmuş.

Şimdi de 24 Haziran 2018 Balıkesir Milletvekili Seçim Sonuçlarına bakalım. Ak Parti %41,4 ile 5 Milletvekili, CHP % 30,4 ile 3 Milletvekili, İYİ Parti de % 14,7 ile 1 Milletvekili çıkarmış.

Kıyaslarsak, yerel seçimlerde % 46,5 oya alan İYİ Parti, Milletvekili seçimlerinde %14,7 oy almış. Aradaki fark 31,8

Sayın Ok, bugün eleştirdiği Millet İttifakının adayı olarak çıktığı  31 Mart 2019’daki seçimlerinde ( yani istifasından sadece 11 ay önce)  oylarının 31,8 artmasını sağlayan faktörlerin ne olduğunu acaba biliyor mu?

Örneğin, bu tablo içerisinde eleştiri konusu ettiği partilerin oylarını da almış olabilir mi?

Şayet CHP ile HDP’nin adı konulmamış bir ortaklık yaptığına şahit olmuşsa, Millet İttifakından aday olmak için Ahmat Akın ile giriştiği mücadelenin sebebi neydi?

***

Dikkat buyurunuz!  Sayın Ok’un ağzından  “Siyaseti bıraktım.” diye bir açıklama duymadık. Fakat bir daha Milletvekili adayı olmayacağını net bir biçimde söylemiş. O Halde gelecek dönemde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olabilir. Dolayısıyla Asfalt parasıyla geldiği makama tekrar dönebilme şansı var.

31 Mart 2019’da yapılan son yerel seçimlerde % 46,5 oy almış bir adayı kim istemez?

SON SÖZ: İyi Partiyi bilemem de, Balıkesirspor‘u bu hale düşürenler hakkında da bir açıklama duyabilir miyiz acaba?

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
HEKTOR’UN ÖCÜ - 3 Temmuz 2020
SİYASET VE KİMLİK - 2 Temmuz 2020
AENEAS’IN ROTASI (2) - 30 Haziran 2020
AENEAS’IN ROTASI (1) - 29 Haziran 2020
BAYRAK - 26 Haziran 2020
BALIKESİRSPOR LOGOSU - 24 Haziran 2020
ATATÜRK ANITI - 23 Haziran 2020
YILDIRIM CAMİ - 22 Haziran 2020
KOLONYA - 19 Haziran 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ