Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

İLK MAĞLUBİYET

Tuncer Kurtgün

Tuncer Kurtgün

Atatürk stadında ve ekran başındaki futbolseverler güzel bir karşılaşma izlediler. Her iki takımda bir çok gol pozisyonuna girdi , atanın galip geleceği müsabakada rakip takım gülen taraf oldu. Kırmızı beyazlı takımda sahasında ilk mağlubiyetini almış oldu. İki tarafta da birer oyuncu yoktu.
Balkes’te Furkan sakatlığından dolayı , rakip takımda ise stoper Sadi cezası nedeniyle oynamadı. Furkan’ın olmamasından dolayı orta saha ve forvet bölgesinde de değişime gidildi. pekte tutmadı hatta bu oyuncu değişikliklerine de yansıdı. Hatay Sporda Sadi’nin cezasından dolayı Soner görev aldı.
Soner Örnek uzun zaman sonra ilk defa onbirde kendine yer buldu. Ağır olan fiziğinden Balkesin kurmayları faydalanamadı. Onun üzerine Otto gibi en hareketli oyuncu verilmeliydi. Sonerin oynayacağı belliydi. Balkes buradan maçı lehine çevirebilirdi. Nitekimde ilk yarı ceza çizgisi üzerinde faule sebep veren Sonerdi. Yine akabinde bire birde İbrahim Halil’i düşüren ve hakemin gözünden kaçan faulü yapan yine stoper Sonerdi.(doğru tesbit doğru tedaviyi gerektirir) Golü atan Selim’in Hatay Spor’un en etkili oyuncu olduğunu biliyoruz. Bu oyuncu çok serbest bırakıldı ve hiç bir önlem alınmadı.
Attığı golde sürpriz olmadı. Bundan önceki yazımda Balıkesir Sporun düşüşte olduğunu bununda devam edebileceğinden bahsetmiştim. Malesef devam ediyor. Sezon başındaki o hırs inanmışlık mücadele gücü yok gibi.(İnandınız mı , koştunuz mu , mücadele ettiniz mi , futbolda istediğinizi elde ediyorsunuz) Bunların sebeplerini bulmak ve çözmek gerekiyor. Ara döneme kadar iyi sonuçlar alıp sıralamada en iyi yerde bitirmek Balkesli taraftarın en büyük temennisi.
Karşılamanın kritiğini kaleme alırken Ali Tandoğan hocanın istifa haberi geldi. Tüm Balkes taraftarı şaşkınlık içindeyken , ben kendi adıma şunu söyleyebilirim ki ; beklenen bir durumdu benim için.
Sezon başı geldiğinde hoca ilerisi için çok şeyler vaadetmişti. Bütün imkânsızlıkları bilerek geldiğini yapısında pes etmek olmadığını ve Türk futboluna gençleri sunacağını dile getirmişti.
Ama işte öyle olmuyor bu işler. Kendi evladına sahip çıkmadığın sürece hem oyuncu hemde hoca konusunda böyle yarı yolda bırakmalar devam edecek ve zararı hem kulüp hemde şehir görecektir. Duyumlarımıza göre hoca arayışına girildiğini hayret ile izliyorum. Sezona kümede kalmak için yola çıkıldığına göre dışardan hocaya gerek olmadığını kendi hocaların ile devam etmek en mantıklısı maddi ve manevi anlamda. Bu tavsiyelerimin ileri ki zamanlarda ne kadar doğru olduğuna hep birlikte şahit olacağız.
“Takımlar yenilince tükenmez , pes edince tükenir. O yüzden sonuna kadar mücadele edildiği sürece , yenilgi yoktur. Ders alınmış başarısızlık BAŞARI DEMEKTİR…

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
GOL DÜELLOSU 4-3 - 23 Temmuz 2020
EN NİHAYETİN DE BALKES - 14 Temmuz 2020
AKHİSAR RAHAT KAZANDI - 9 Temmuz 2020
GİDENLERE DUACIYIZ - 3 Temmuz 2020
KÂBULLENEMEZ FUTBOL - 9 Mart 2020
BALKES FIRSAT TEPTİ - 4 Mart 2020
ŞİMŞEK ÇAKAMADI - 18 Şubat 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ