Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

HER ŞEYDE BİR AKSAKLIK ÇIKIYOR

Mustafa Koçal

Mustafa Koçal

Sayıştay HDP’nin kapatma dosyasını anayasa mahkemesine gönderdi. Anayasa mahkemesi incelemeden sonra dosyayı eksiklerinde dolayı geri gönderdi. Bir soruşturma dosyası açılıyorsa? Dosyaya bütün teferruatı incelenerek yazılmalıdır. Sayıştay’ın HDP için hazırladığı dosyada eksikler olduğu için anayasa mahkemesi geri gönderdi. Anayasa mahkemesinin dosyayı geri gönderme sebebinin ne olduğunu incelemeden. Devlet Bahçeli kanaatimce HDP’nin kapatılma dosyasının ret edildiğini düşünerek. Anayasa mahkemesi kapatılmalıdır diye ve yansın etti. Bir ülkenin anayasası ülkenin adaletinin tam olarak çalışmasının teminatıdır. Çünkü anayasa mahkemesi bütün alt mahkemelerin denetçisi bir mahkemedir. Bir örnek vereyim anayasa mahkemesi olmasaydı. Ergenekon sanıklarının hepsi şimdi hapiste olacaktı. Bazılarına ömür boyu hapis cezası verilmişti. Anayasa mahkemesi yargının teminatıdır. Şimdi anayasa mahkemesi Sayıştay’ın HDP kapatma dosyasında ki eksikleri tamamladıktan sonra kararı ne olur onu bilmiyoruz. Anayasa mahkemesi ne karar verirse o karara saygı duyulmalıdır. Bu bir aksiliktir. Bunu büyütüp de. Anayasa mahkemesi de HDP de kapatılmalıdır demeye gerek yok. Bugün mecliste bir olay yaşandı. Bir konun maddeleri görüşülürken. AKP milletvekilleri dışarı çıkıyor. Meclis başkanı görüşülen o maddeyi oya sunuyor. Muhalefet ret oyu veriyor. Oturumu yöneten başkan yardımcısı madde ret edilmiştir, diyor. Ve tutanağa geçiyor. AKP milletvekilleri bunu duyuyor. Hemen meclis başkanı koşarak geliyor. Ben meclis başkanıyım. O madde tekrar oylanacak diyor. Muhalefetin itirazlarına rağmen madde tekrar oylanıyor.  Öğrendiğime göre Ret edilen bir madde ancak tekrar bir sene sonra oylana biliniyormuş.  Kanunlar kanun yapıcıları tarafından ihlal ediliyor. Kanun biziz diyorlar.

Şimdi gelelim gündemin önemli meselesine. Kürşat Ayvatoğlu meselesine bu kişi AKP merkezinde çalışan bir kişi 3 bin lira maaş alıyormuş. İki üç gün önce sosyal medyada arabada eroin çekerken bir resmi paylaşıldı. Bu kişi son model araba ile dolaşıyormuş. Emrinde başka arabalarda varmış. Emniyete götürülüyor. Eroin değildi toz şekerdi diyor. Sonra her şey ortaya çıkıyor. Araba alıp satıyormuş. İhale işlerine giriyormuş. Eroin temin ediyormuş. Aklınıza ne gelirse her işe bulaşmış. Bu kişiye ev hapsi verildi. Başka birisi olsaydı? Gözaltına alınırdı. Çünkü birçok işe karışmış. Bu kişi ev hapsinde. Elindeki delil olacak evrakları yok edecek. Bunun cezasını kim verecek mahkeme değil mi? Çünkü birçok kirli işlere bulaşmış. Mahir Ünal Bey ne diyor? Bu işi biz kendi içimizde hallederiz diyor. Şu işe bakar mısınız! Bu kişi lanet tay bir kişi olsaydı. Mahir Ünal biz bu işi kendi aramızda hallederiz der miydi? Yoksa yargı cezasını verir mi derdi? Bu olay üstü kapatılacak bir mesele değildir. Birçok işe karışmış. Bir parti çalışanı 3 bin lira maaşla birden nasıl şaşalı hayat yaşar ve servet sahibi olur? Bunun arkasında önünde kimler var bulunması gerekir. Biz bu meseleyi kendi aramızda hallederiz demek. Yargıya gitmesine gerek yok demektir. Bu kişi AKP’nin genel merkezinde çalışan birisi olmasaydı da? CHP’nin genel merkezinde çalışan bir kişi olsaydı. Mahir Ünal Bey acaba ne derdi? Yalnız Mahir Ünal konuşmazdı. Önüne gelen CHP için söylemedik laf bırakmazlardı. Hele bir gurup başkan yardımcıları var. Bizim aklımızla dalga geçen. Mecliste CHP ye söylemedik laf bırakmazdı. Başkasının gözündeki çöpü görürle kendi gözlerinde ki merteği görmezler. Bu gurup başkan vekili bizim kongrede sosyal mesafeye uyuldu. Kameralar yatay çektiği için öyle gözüküyor demedi mi? İki gün öncede vaka sayıları tavan yapınca. Restoranlar açıldı. Vaka sayısı ondan arttı demedi mi? kendilerine toz kondurmuyorlar. Saygılarımla

Türkiye laiktir, laik kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu Türk milliyetçisiyim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyenlere! Ne mutlu demokratım diyenlere! NE MUTLUTÜRKÜM DİYENE!

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
BU NASIL BİR TAM KAPANMA - 11 Mayıs 2021
EY AMERİKA - 30 Nisan 2021
REFERANDUM YAPILDI - 26 Nisan 2021
PATATES SOĞAN - 24 Nisan 2021
SALGIN ÖNLENEMİYOR - 23 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete