Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Her Mevsim Tatil Yapılabilecek Cömert Şehir Balıkesir’de Gezilecek Yerler

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

Her Mevsim Tatil Yapılabilecek Cunda, Ayvalık, Altınoluk, Avşa Adası gibi ülkemizin en popüler tatil bölgelerine ev sahipliği yapan Balıkesir’de gezip keşfedeceğiniz pek çok güzellik bulunsa da maalesef pek fazla bilinmiyor. Biz de Balıkesir’i gezmek isteyenler için gezilebilecek en güzel yerleri sizler için derledik!
1. Gerçek bir Kuş Cenneti!Her Mevsim Tatil Yapılabilecek Cömert Şehir Balıkesir’de Gezilecek Yerler
Balıkesir’e gittiğiniz zaman mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden biri de hiç şüphesiz Kuş Cenneti Milli Parkı. Korunması ve doğallığını yitirmemesi sayesinde, her yıl binlerce farklı kuş buraya mevsimlik şekilde göç ederek, kuş sevenlerin ilgisini çekiyor.
2. Bir zamanlar kilise, şimdilerde bir camii olan: Saatli Camii
Çok eski zamanlarda Hristiyanların ibadet için açtığı bu kilise, birçok savaş ve olaydan sonra Müslümanların eline geçmiş ve camiye çevrilmiş. Dış mimarisinin hala kiliseyi andırması, içinin ise hat ve çinilerle donatılması ile oldukça fantastik bir hale bürünmüştür bu cami. Balıkesir’e yolunuz düşerse hem içeriden hem de dışarıdan fotoğraflarını çekmek isteyeceğiniz nadir mekanlardan biridir Saatli Cami.
3. Kendine hayran bırakacak güzelliğe sahip Cunda Adası
Tekne ile çok kısa sürede varacağınız bu ada, size tam bir orta çağ havası yaşatabilecek mimariyi ve kültürü barındırıyor. Bu adaya geldiğinizde en az birkaç gece geçirmenizi ve kahvehanedeki ada halkıyla sohbet etmenizi tavsiye ederiz.
4. Buram buram tarih kokan Antandros Antik Kenti Her Mevsim Tatil Yapılabilecek Cömert Şehir Balıkesir’de Gezilecek Yerler
Tarihi dokusunu her ne kadar kaybetmiş olsa da, birçok mimari eserini ve tarihi parçalarını korumayı başaran antik kentlerden biridir Antandros. Balıkesir’in sembollerinden biri haline gelen bu antik kent tarih boyunca Hristiyanlıkta uzun yıllar piskoposluk merkezlerinden biri olmuş.
5. Osmanlı’dan kalmış bir mahalle: Tarihi Ayvalık Evleri Her Mevsim Tatil Yapılabilecek Cömert Şehir Balıkesir’de Gezilecek Yerler
Geçmişte oldukça zarar gören bu evler, değeri yeni yeni anlaşılmış ve koruma altına alınmış. Evlerin yapısına, sokakların darlığına ve irili ufaklı meydanlarına baktığımızda Osmanlı havasının hala bu adada hakim olduğunu görebiliriz.
Devamı Yarın

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
EY RABBİM !!!! - 30 Mayıs 2020
Tuzsuz Şampuan - 29 Mayıs 2020
Balıkesir - 28 Mayıs 2020
BİR BERBER BİR BERBERE - 27 Mayıs 2020
KORONA ESPİRİLERİ - 15 Mayıs 2020
ÖRNEK İNSAN - 14 Mayıs 2020
SENİN YÜZÜNDEN - 12 Mayıs 2020
ANNELERE GÜZEL SÖZLER - 11 Mayıs 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ