Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Her Mevsim Tatil Yapılabilecek Cömert Şehir Balıkesir’de Gezilecek Yerler – 2

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

6. Güneşin en güzel battığı yerlerden biri: Şeytan Sofrası Her Mevsim Tatil Yapılabilecek Cömert Şehir Balıkesir’de Gezilecek Yerler
Ülkemizin birçok yerinde oldukça harika güneş doğuşları izlenebiliyor. Ancak batışını öyle kolay kolay görebileceğiniz yerler pek bulunmaz. Şeytan Sofrası size bu tadı en güzel yaşatabilecek ve unutulmaz fotoğraflar çekerek çok güzel anlara tanık olmanızı sağlayacak bir yer.
7. Tertemiz ve berrak suyuyla Sarımsaklı Plajları Her Mevsim Tatil Yapılabilecek Cömert Şehir Balıkesir’de Gezilecek Yerler
Her sene birçok turisti barındıran Balıkesir’in en güzel özelliklerinden biri de, bu kadar kalabalığa rağmen sahillerinin temiz kalmasıdır. Siz de gittiğiniz zaman fark edeceksiniz mutlaka bunu. Yaz mevsimlerinde Balıkesir’e yolunuz düşerse buraya uğramanızı ve denizin tadını çıkarmanızı tavsiye ediyoruz.
8. Sanat olarak tarihinin ötesinde olan Taksiyarhis Anıt Müzesi
Yine Balıkesir’de yer alan bu müze, Kentin ilk kilisesi olma özelliğini taşıyor. Zamanın ötesinde yapılmış olan kilise, göze hitap eden harika detayları ve mimarisiyle, ziyaretçileri adeta büyülüyor. Şu anda müzeye çevrilmiş olarak bulunuyor.
9. Gelecekte adını çokça duyacağınız Küçükköy Her Mevsim Tatil Yapılabilecek Cömert Şehir Balıkesir’de Gezilecek Yerler
Belki birçoğumuzun daha önce duymadığı bilmediği bir köy olan Küçükköy, ileride adını oldukça fazla şekilde duyuracak gibi duruyor. Harika yapıları ve doğallığının yanı sıra bu köyde ülke çapında tanıtımın gerçekleşmesi için çok ciddi çalışmalar da yapılıyor. Bize kalırsa, burası çok meşhur olmadan gidin görün mutlaka.
10. Efsanevi tatlarıyla meşhur Güler Pastahanesi Her Mevsim
Tatil Yapılabilecek Cömert Şehir Balıkesir’de Gezilecek Yerler
Ayvalık’ta yer alan bu pastahane, yerel halkın sık sık uğradığı mekanlardan biri. Sizler de buraya gelerek lor baklavasını, sakızlı dondurmayı ve sakızlı kurabiyeleri yemeden sakın döneyim demeyin!
11. Şifa kaynağı kaplıcaları Her Mevsim Tatil Yapılabilecek
Cömert Şehir Balıkesir’de Gezilecek Yerler
Balıkesir’de yeraltı kaynakları oldukça fazla. Bunlardan en önemlisi ise termal kaplıcalar ve doğal su kaynakları. Şehirde birçok termal otelin, hamamın ve kaplıcanın şifa verdiği söyleniyor ve şehir dışlarından bile çokça ziyaretçiyi cezbediyor.
12. Yüzüklerin Efendisi filminden bir sahne: Kaz Dağları Her Mevsim Tatil Yapılabilecek Cömert Şehir
Balıkesir’de Gezilecek Yerler
Belki de Türkiye’nin en güzel dağlarından biri olan Kaz Dağları da Balıkesir’de yer alıyor. Tertemiz havası ve yemyeşil doğasıyla bu dağlar birçok kişinin ilgisini çekmiş durumda. Ayrıca doğasına hiçbir zarar vermeden kurulan şirin otellerinde konaklayıp en huzurlu anlarınızı sevdiklerinizle burada geçirmenizi tavsiye ederiz.
13. Uzun yürüyüşlere Edremit Körfezi’yle merhaba deyin!Her Mevsim Tatil Yapılabilecek Cömert Şehir Balıkesir’de Gezilecek Yerler
Oldukça uzun ve bakımlı sahil şeridi ve temiz havasıyla bu körfez, insanları resmen yürüyüş yapmak ve yormak için var sanki! Körfezde yüzlerce yazlık bulunur ve her sene yaz aylarında turistler ile birlikte oldukça hareketlendirir Edremit Körfezi’ni.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ