Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

HAYIRLARIN EN KUTSALI BALIKESİR’E YAKIŞACAK

HAYIRLARIN  EN KUTSALI BALIKESİR’E YAKIŞACAK

ERMİŞLER’İN YAPTIRDIĞI “CUMHURİYET ANADOLU LİSESİ” 2021 ÖĞRETİM YILINA YETİŞECEK

 

*****Balıkesir’in hayırseverinden, iş dünyasının tanınmış Ermişler Ailesi, Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin yapımını üstlendi. 24 derslikli olacak olan lise, yaklaşık 9,5 milyon (eski parayla 9,5 trilyon liraya ) malolacak. 1979 yılında yapılan Cumhuriyet Lisesi 40 yıllık bina olması nedeniyle depreme dayanıklı olmadığı için yıkılmıştı.

Recep Aslandur

 

BU ESERLE ZİRVEYE ULAŞIYORLAR

Balıkesir’de geçmişten güümüze sürekli olarak hayır işlerinde olan bir aile olarak biliniyor Ermişler. Aile, uzun yıllar Balıkesir’in içme suyu olan Bal-Su Derneği’ni  yöneterek şehrimizin içme suyunu karşılayan çeşmeleri yaşatmışlardı. Uzun yıllar Zağnos Paşa Camiinin’de Dernek Başkanlığını da üstlenen Ermişler Ailesi, Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile yaşatacağı eserlerde zirveye ulaşmış olacaklar.

Dün saat 12. 45’de yapılan coşkulu tören ile Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesinin temeli atıldı. Ayrıca Spor Salonu’nda protokolü imzalandı. Törene Vali Hasan Şıldak, milletvekilleri Adil Çelik, Yavuz Subaşı, Bengin Uygur, Mustafa Canbey, Balıkesir Büyük Şehir Belediye BaşkanıYücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Hayırsever Ermişler Ailesinden Emin Ermişler, İbrahim Ermişler, Cüneyt, Ermişler, Fahri Ermişler ve Cengir Ermişler  ile diğer yetkililer katıldı.

“ERMİŞLER AİLESİ OLARAK GURURLUYUZ”

Törende Ermişler Ailesi adına Fahri Ermişler “Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi’ni ve Spor Salonunu yapmayı görev olarak gördük. Balıkesir’in gelecek nesillerinin depreme dayanıklı, sağlıklı nesillerin eğitim göreceği okulu yapmak bizlere gurur vermektedir. 24 Derslikli lise ve spor salonu 2021 eğitim öğretim dönemine sunulacaktır” şeklinde konuştu.

DAYANIKSIZ OKUL BAKIMINDAN

TÜRKİYE’DE 3. SIRADAYIZ.

Milletvekili Adil Çelik, Balıkesir’in depreme dayanıksızlık bakımından Balıkesir’in 3. sırada yer aldığını önemle söyledi. Milletvekili Çelik “Balıkesir eğitime çok önem veren bir il olarak, çocuklarına önem veren bir vilayet olarak depreme dayanıksız okullarının hepsini depreme dayanıklı hale getirmek için gerekli çalışmalar yapıldı. Ermişler Ailesi şimdiye kadar yaptıkları hayırlarının üzerine Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin ve spor salonunun yapımını üslenerek hayırların en kutsalına imza atmışlardır kendilerine Balıkesir adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

VALİ HASAN ŞILDAK: “İLİMİZDEKİ 8 RİSKLİ OKULU HAYIRSEVERLERİMİZ YAPTIRMAK İÇİN PROTOKOL İMZALANDI”

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak “Balıkesir İlindeki depreme dayanıklı olmayan 8 okulumuzun yapımını hayırsever vatandaşlarımız üstlendiler. Balıkesir’in hayırsever vatandaşlarına teşekkür ederim. Ermişler Ailesine 70 yıldan beri Balıkesir’de kazandıklarını Balıkesirliler için harcamalarından dolayı teşekkürü bir borç bilirim. Balıkesir Hayırseverlerinin yaptığı okullarla oldukça ön sıralarda yer almakta olduğunu gördüm. Mutlu oldum. Hayırlı uğurlu olmasını dilerim”  şeklinde konuştu.

PARAYI HERKES KAZANIR, HARCADIĞI YERE BAKMAK GEREKİR

Başkan Yücel Yılmaz “Parayı kazanmak önemlidir. Ancak harcandığı yerin önemi çok büyüktür. Ermişler Ailesi Balıkesir’de kazanarak Balıkesir’de harcama konusunda öncülerdendir. Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Spor tesislerinin yapımı ile şimdiye kadar yaptıkları hayırları taçlandırmışlardı. Balıkesirliler adına şükranlarımı sunarım. Hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi.

 

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete