Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

HAYALİ ÜLKENİN HAYALİ İNSANLARI !!!

Hüseyin Gündoğdu

Hüseyin Gündoğdu

Dostlar,

Bu yazının tamamı bir hayal ülkesinde geçmektedir. Yaşanmışlıkla hiçbir ilişkisi yoktur. Tamamıyla bir hayal ürünüdür. Zahmet edip üstünüze sakın almayınız. Sonra çok üzülürüm. Lütfen beni üzmeyiniz! Buna da hakkınızın olmadığını düşünüyorum.

Olayın geçtiği hayali ülkede, çok şiddetli bir deprem ve tsunami beklenmektedir. Halk tedirgin yöneticiler tedirgindirler. Gel gör ki, o kadar büyük tedirginliğe rağmen hayat mücadelesi noksansız sürüyor. Hayal ülkesinin insanları birbirlerini gammazlamaktan geri kalmıyorlar.

Hırsızlık, aklınıza gelen her türlü cinayet (kadın, çocuk, sağlıkta şiddet), gasp, dolandırıcılık, iftira, yalan aklınıza gelebilen her türlü zararlı şeyleri, hatta birbirlerini boğazlamaktan bile geri kalmazlar. Buna rağmen beklenen facianın en az hasarla geçiştirilmesi için hiç kimsenin kılı bile kıpırdamaz. Hatta ilgili-ilgisiz bir çok faktör, bir an önce bu facianın olması için gerekli kolaylıklarda sağlanmıyor da değil.

Hayal ülkesinin ilgili bilim adamları beklenen facianın çok yakınında olduklarını dile getirmelerine rağmen, ilgililerin kulaklarında tıkaç nedeniyle, duyamıyorlar ya da duymak istemiyorlar. Hatta bu bilim adamlarının uyarılarına, ilgililer tepki bile gösteriyorlar. Felaket tellallığı yapıyorlar şeklinde de suçlayabiliyorlar.

Aslında bu korku, hem orada yaşayan insanları, hem de yöneticilerini olabildiğince korkutmaktadır. Çünkü beklenen afet gerçekleşirse, çok büyük can kaybının yanında maddi ve manevi kayıplar olacaktır. Hayali dünyanın hayali ülkesinin toparlanması imkansızlaşacaktır. ALLAH korusun!

Aslında herkes böyle olacağını bildiğinden olayı kanıksamışlar ve de önlem alamayacak pozisyona girmişlerdir. Hatta bu ülkede yöneticiler zorunlu deprem sigortasını uygulamaya koymalarına rağmen, adı da zorunlu olmasına karşın, o kimseler gene de yaptırmıyorlar. Hayali ülkenin insanları herhangi bir afet durumunda da sürekli dövünürler, nerede bu devlet, nerede yöneticiler diye sızlanırlar. Öyle böyle değil bu sızlanış, canhıraş bir tarzda olmaktadır!

Hayali ülkenin hayali vatandaşları kendilerinin yerine getirmeleri gereken sorumlulukları asla yerine getirmezler. Bu durumun farkında olan yöneticilerde, yönetici olmanın gerekenlerini yerine getirmezler. Çünkü ‘’Böyle başa böyle tarak’’ misali, her iki taraf da çok iyi oynuyorlar.

Sonuçta işlerini Allah’a bırakırlar. Hepimizin dualarıyla, bu hayali ülkede beklenen deprem ve tsunaminin olmamasıdır. Amin!

Dostlar,

Aralık-19’dan beri başımızın belası olan korona pandemisi olabildiğince tüm dünyaya verdiği maddi ve manevi zararını devam ettirmektedir. Hepimizin olabildiğince dikkatli davranıp, önerilenlere harfiyen uymamız zorunluluk arz etmektedir. Sizler sağlıklı kalırsanız, çevrenizdekilerde sağlıklı kalacaklardır.

Kalın sağlıkla!!!

Kalın koronasız!!!

Suya-sabuna dokunmaya devam!!!

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. İsmail dedi ki:

    DOKTORUM ÖĞRETİCİ BİLGİLENDİRİCİ YAZILARINI
    OKURORUM SANA SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİM

  2. MEHMET dedi ki:

    NE KADAR DOĞRU SÖYLEMİŞSİNİZ TEŞEKKÜRLER

BİR YORUM YAZ
gazete