Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

HANİ NEREDE AYDINLARIMIZ…

Çetin Bayırlıgil

Çetin Bayırlıgil

Bugün Türkiye’nin en önemli sorunu ne dersek bana göre terör ilk sırayı alır. Dolayısıyla çocukları HDP tarafından dağa kaçırılan Annelerin Diyarbakır’da HDP İl Başkanlığı önünde başlattığı “çocuğumu istiyorum” feryadı yerden göğe kadar haklıdır. Ancak her kesimden destek alan bu feryada, ota b.ka karşı çıkan sanatçılarımızdan ve bazı meslek odalarından neden ses çıkmıyor? Süt dökmüş kedi gibi pusuyorlar.  Gezi, Kaz Dağları ya da farklı konularda aslan kesilenler şimdi konu PKK olunca neden susmayı yeğliyorlar. Biri çıksın da bunu bana açıklasın tabii açıklayabilirlerse.

İnanın Hacire annenin başlattığı bu feryat kısa sürede çığ gibi büyüdü ve büyümeye de devam ediyor. Şuanda 25 anne HDP İl Başkanlığı önünde çocuklarına kavuşmayı bekliyor. Eğer bu durum gerekli desteği alsın PKK diye bir şey kalmaz. Çünkü alttan beslenemeyen terör örgütü yok olmaya mahkumdur. Onun için diyorum ki özellikle sanatçılarımızdan bu konuya destekte bulunmaları şart. Tabii ki meslek odaları ve medyanın bu konunun üzerine giderek gerekli alt yapıyı oluşturması zorunludur.

Gerçekten HDP İl Başkanlığı önündeki haklı feryada kulaklarını tıkayanların konu AKP olunca hemen sahneye çıkmaları ve küçücük bir olumsuzluğu alev topuna döndürmeye çalışmaları nasıl algılanmalıdır. Erdoğan gitsin de ülkeye ne olursa olsun diyenlere sesleniyorum. Aklınızı başınıza alınız. Bu ülke bir giderse sizi de bu vatanda yaşatmazlar haberiniz ola. İşte o zaman başınızı taşlara vurursunuz ki geç kalmış olursunuz. Onun için tekrar diyorum ki bu gibi toplumsal hassasiyetlerimize daha olumlu bakmanız sizin de lehinize olacaktır. Tabii anlayana.

PKK, HDP önünde feryat eden anneleri, ailelerini öldürmekle tehdit ediyormuş. Demek ki PKK bu konudan rahatsız. PKK’nın sinir uçlarına demek ki temas edilmiş. Dolayısıyla bu feryat büyüdükçe PKK terör örgütü biliyor ki militan sağlayamayacak ve örgütü yürütemeyecek. Kürt anneler de şunu çok iyi biliyor. PKK, Kürt halkının sesi değil. Tam tersine düşmanı. Bu gerçek artık ortaya çıktı O yüzdendir ki son yapılan yerel seçimlerde doğu illerinin çoğunluğunu AK Parti aldı ya. Haydi bakalım değerli aydınlarımız ne yapacaksınız merakla bekliyoruz.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ