Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

HADİ GEL KÖYÜMÜZE GERİ DÖNELİM

admin

admin

Bu işin sonu nereye varır…?
Yine sorun İstanbul seçimlerine gelip düğümleniyor. Nereden bakarsak bakalım. Göreceğimizde varacağımızda aynı nokta.
Şöyle ki… Türkiye’nin önünde iki seçenek var. Bu iki seçenekten hangisi olursa olsun ülkenin temel değerlerinde büyük değişimler olacak.
1. Senaryo İmamoğlu kazanırsa…
Bütün dengeler değişecek. Olay artık basit bir Belediye başkanlığı seçimini ötesine geçerek Türkiye’nin gündemini baştan sona sarsacak.
İşte muhtemel gelişmeler:
1- İkinci mağlubiyet erken seçimi kesin olarak gündeme taşıyacak, normalleşme süreci tamamen askıya alınacak.
2- Ekonomi hızla çöküş dönemine geçip, IMF’ye ‘dön artık hatırım için’ denilecek.
3- IMF’ye ‘evet’ denildiğinden itibaren S-400 olayı derin dondurucuya konulup, Rusya ile ilişkiler durma noktasına gelecek.
4- IMF’nin ekonomiyi soğutma politikası, büyük bir durgunluğa ardından iflaslarla birlikte işçi çıkarmalara dönecek.
5- İMF’nin acımasız kemer sıkma politikası, işsizlikle birlikte ülkede sosyal çalkantıların kapısını aralayacak.
6- Yeni bir açlım süreci gündeme gelecek ve ”BEKA” uzun bir süreliğine gündemden düşecek. MHP ile yollar ayrılacak.

7- Çözüm sürece tekrar raftan indirilecek, açılım ile saçılım birlikte yol alacak.

8- MHP ile yol ayırılmasına gelinmesinin nedeni ”beka” nın artık pirim yapmadığının anlaşılması olacak.(Son dönem de İmralı’da keyif çatan caninin görüşme trafiğinin başlamasıdır. Seçim sonrasına şimdiden hazırlıktır avukatlar ile görüşme serbestisi.)
Senaryolar çok ürkütücü gelebilir. Adı üstünde senaryo.
Senaristler ne yazarsa izleyenler onu seyredecek.
2. Senaryo Yıldırım kazanırsa…

İstanbul sokakları tarihinin en hararetli gecesini yaşayacak. Solun uzun bir süre sesi soluğu duyulmayacak ki, İmamoğlu büyük ihtimal diyanetten imamlık için kadro isteyecek. Zaten iki günde bir cami ziyareti yapıp kuran okuduğu için imamlık konusunda kamuoyunda büyük bir konsensüs sağlanacak.
Tıpkı  Muharrem İnce olayında olduğu gibi. Kemal Kılıçtaroğlu bir kez daha çok önemli bir rakipten kurtulacak. En az iki kurultay rakipsiz kalacak.
İktidar çok derin bir nefes alacak. İstanbul için verilen bütün indirim sözleri iptal edilip, Akbil 120 liraya yükselecek. Suya % 100 zam gelecek. İktidar önünde ki bütün engeller kalacak. Ortam yeniden dikensiz gül bahçesine dönecek. İmamoğlu’na oynayan artisti, sanatçısı büyük bir takip altına alınacak, büyük çoğunluğu işsiz kalacak. R. İvediği avluda seyretme şansı doğabilir. :))
Bu arada cılız bir iki seçim sonuçlarına itiraz sesi duyulsa da atlar üsküdarı geçip, Ardahan’a varmış olacağı için kendileri çalıp kendileri oynayacak.
Reis bir daha ve son kez balkona çıkacak. Konuşmasında herkesi kucakladığını ilan edecek.
Daha öncekiler de olduğu gibi seçim sonuçları malumun ilanı kabul edilip herkes işine bakacak, yazlıkçılar tatiline, asgari ücretliler, geçim zorluğu çekenler köyüne geri dönecek, Dönerken de Ferdi babadan ”Hadi gel köyümüze geri dönelim” şarkısı bol bol çalınacak. Akşamcılar % de % içkiye zam gelmesine rağmen rafları boşaltacak.

Ekonomik önlemlerin uygulanmasında hiç bir zorluk çıkmayacak, millet seve seve ”Kendimiz ettik kendimiz bulduk” diyerek teselli bulmaya çalışacak.
Tüm bu senaryoların vizyona gireceği tarih ise 23 Haziran, yani 15 gün sonrası. Hadi hayırlısı. Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
tanıtım filmi
internet haber