Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ TAŞINDI , SIRA MÜZEDE !

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ TAŞINDI , SIRA MÜZEDE !

2005 yılında kurulan ve  Balıkesir Lisesi’nin tarihi binasında eğitim veren Güzel Sanatlar Fakültesi Çağış Kampüsündeki yeni binasına taşındı. Tarihi binanın  Kuva-yi Milliye Müzesi olarak değerlendirilmesi bekleniyor. 

Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Çağış Kampüsündeki yeni binasına taşındı. Daha önce şehir merkezinde faaliyet yürüten fakülte, Çağış Kampüsündeki Kongre ve Kültür Merkezinin de içinde yer aldığı binada gerçekleştirilen planlama ve onarım  sürecinin ardından kampüs alanındaki binasına taşındı. Fakülte, yeni dönemde eğitim-öğretim faaliyetlerini yeni binasında sürdürecek.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, üniversite ve kampüs imkanlarının tüm birimler için en verimli şekilde kullanılmasının öncelikleri arasında yer aldığını vurgularken; “Şehir merkezinden kampüs alanına taşıdığımız Güzel Sanatlar Fakültesi, eğitim-öğretim faaliyetlerine yeni binasında devam edecektir. Kısa sürede gerçekleştirilen çalışma ile fakültemize, eğitim ve uygulama ihtiyaçlarına uygun bir faaliyet binası tahsis etmiş olduk. Üniversitemiz ve fakültemiz için hayırlı olsun” dedi.

Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, Kongre ve Kültür Merkezinin de yapısı değişmeden mevcut olanaklarıyla çalışmalarını sürdüreceğini sözlerine ekledi.Anımsanacağı gibi 2005 yılında kurulan GSF Balıkesir Lisesi’nin tarihi binasında eğitim veriyordu. Tarihi binanın ise Kuva-yi Milliye Müzesi olarak değerlendirilmesi bekleniyor.  Coşkun YAMAN

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete