Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

GÜVENLİ ŞEHİR BALIKESİR

GÜVENLİ ŞEHİR BALIKESİR

Tüm dünyada etkisini gösteren ve 11 Mart 2020 tarihinde görülen ilk vaka ile başlayan yeni tip Koronavirüs (Covid – 19) ülkemizde de yayılım göstermiştir.

Salgında 2 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla Sağlık Bakanlığı’nca açıklanan verilere göre Ülkemizde vaka sayısı toplamı 202.284 olmuştur. Toplam vefat sayımız ise maalesef 5.167 olarak gerçekleşmiştir.

İlimiz vaka sayılarının yüksek olduğu Bursa ve İzmir İllerine komşu olması, İstanbul – İzmir güzergahı üzerinde olması ve Körfez Bölgesinde Turizm hareketliliği ile yazlıklar nedeniyle risk teşkil etmesine rağmen Koronavirüs ile başarılı mücadelesi ile bu süreçte öne çıkmıştır.

Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin KOCA’nın da açıklamalarında da ifade ettiği gibi Balıkesir Koronavirüs ile mücadelede en başarılı İllerin başında gelerek salgın açısından “Güvenli Şehir” olmuştur.

Bizler  başta Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, İl Genelindeki 14 Oda ve Borsamız olmak üzere tüm kurum ve özel sektörümüz ile birlik ve beraberlik içerisinde bu süreci çok iyi yönettik.

İlimz, tarım ve hayvancılığı ile üzerine düşeni yapmış ve Türkiye’yi doyuran İl olmuştur. Bunun yanında Koronavirüsü açısından da güvenli şehir olan İlimizde bundan sonraki dönem de en iyi şekilde değerlendirilecek ve iyileşme yolunda önemli adımlar atılacaktır.

Turizm sezonunun başlaması ile turizmcilerimiz tesislerinde hijyen ve sosyal mesafenin korunmasına yönelik olarak tedbirlerini en üst düzeyde almışlardır.

İlimiz yaz sezonunda tatilcilerin güvenle tatillerini geçirebilecekleri bir bölge olarak misafirlerini ağırlamak için hazırdır.

Bu vesile ile Salgın sürecinde canla başla çalışarak vatandaşlarımızı ve iş dünyamızı salgının etkilerinden korumak için büyük çaba gösteren başta İl Sağlık Müdürümüz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına yürekten teşekkür ediyoruz.

Devletimizin aldığı tedbirleri kelimesi kelimesine uygulayarak Balıkesir’in “Güvenli Şehir” olmasına katkı sağlayan İş dünyamızı ve tüm vatandaşlarımızı tebrik ediyor, saygılar sunuyoruz.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete