Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

GURUR ABİDELERİ…

admin

admin

Nasıl da sevecendiler, hepsi sevgi pıtırcıklarıydı. En tepedekiden en alt kadrolara kadar. Seninle  oturur, seninle kalkarlardı. Telefonlar verilir, notlar alınır, sosyal medya da boy boy resimler paylaşılırdı. Tamamen yalan bir dünya, sahte bir cennet.
Nasıl da aldanıyorsun her söze, gülen her yüze. İnanmak istiyorsun da ondan.
Adaletiniz bu mu?
Hayır dünya batmasın adaletiniz batsın.!
Seçim yapılar, sonuçlarda adalet yok.
Devletin resmi kurumu KPSS adı altında sınav yapar, atamada adalet yok,
Belediyeler “eleman alımı yok” derler, Ama kadrolar gizli gizli eş, dost ile  doldurulur. İşe girişte adalet yok…
Formlar doldurulur, CV’ler verilir, telefonlar alınır. Beklemeye geçilir… Günler, haftalar geçer ses yok. Biz umut gidersin acaba bir güzel bir haber alacak mıyım diye, bir bakmışsın kapılar duvar olmuş. Randevu almak bile büyük sorun hatta imkansızdır.
Sekreterler utanmaz sen utanırsın, ama beklemeye devam edersin. Acaba bir yetkili seni görür de güzel bir haber, bir müjde alabilir miyim diye. Uzaktan görürsün. Daha önce sana bin bir umut vermiş, seçim döneminde sırtında taşıdığın, yetkili dediğin kişi seni görmezden gelir. Çaresiz üzgün, bitkin ve moralsiz evine dönersin.
En ağırı da daha düne kadar sana umut vermiş, söz vermiş kişinin seni görmezden gelmesidir.
Kurumlara, daire başkanlıklara atama yapılır hep bilindik yüzler, çünkü yeni yüzlere yer verilmez. Burada da adalet yok.
Son dönemde yeni bir moda başladı. Seçmeni küçümseme, hatta alaya alma. Gurur tavan yapmış. Hepsi olmuş birer kibir abidesi.
Sosyal medyada boy boy resimler, davetler, protokollor, sözüm ona bitmek bilmeyen toplantılar… Aman Allahım! O ne hava, o ne kendini beğenme… Senin sosyal medyada bir yorumunu mu beğenmedi, yalancılıktan başlamak üzere hakaretin bini bir para.  Biraz daha zorlarsan yersin fırçayı. Hepsinin ego’ları tavan yapmıştır çünkü.!
Özellikle iftar sofraları bir başka facia… Alan var alamayan var. Yiyen var yiyemeyen var. Hiç önemli değil. Onların öyle bir sorunu yok.
Be adam cebinden yiyorsan kimin sözü olabilir? Ne yersen ye.
Ama kamu malı yiyorsun, halkın emeğini yiyorsun.  Resmen kul hakkı.  Ama hiç sorun değil önemli olan gösterişli masalarda var mısın varsın. Gerisi?  Gerisi hikaye… Hani komşusu açken, tok yatan bizden değildi?
”Yakarsa bu dünyayı gariplerin, mazlumların ahı yakar” sözünün yerini yakarsa işsiz gençlerin isyanı yakar, aldı.
“Ama efendim bunca işsize bir nereden iş bulalım?” O zaman o sözü, o umudu vermeyecektiniz. Kaldı ki bir ülke bütün gençlerine iş, ekmek sağlayıcı tedbirleri almak zorundadır.
İnsanların beyninde adalet duygusunun kaybedilmesine sebebiyet verirseniz, bu durum için için yanan saman ateşi gidibir. Gün gelir birden parlar ortalık yangın yerine döner.!
Nerede kaldı toplumsal barış? Nerede kaldık kardeşlik duyguları…?
İstanbul’da tekrar seçimler var. Sizin  burada küçümsediğiniz insanların orada eşi-dostu-tanıdığı yok mu sanıyorsunuz? Sanmaya devam edin o zaman…! Keser döner sap döner gün gelir devran döner.
Son pişmanlık fayda etmez.
Bu kazandığınız son seçimler olur…!

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ