Gençlerin milli, manevi, kültürel ve tarihi değerlere bağlı yetişmesi için eğitim, gezi, seminerler düzenlerken, burs faaliyetleri ile öğrencileri destekleyen Yeni Dünya Vakfı yurt genelinde şube ve temsilcilikler açarak kurumsallaşma çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.  Yaklaşık 1 yıl önce Balıkesir’de, 2 ay önce Gönen’de temsilcilik açan Yeni Dünya Vakfı geçtiğimiz günde Edremit Temsilciğini açtı.

Yeni Dünya Vakfı Balıkesir Edremit Temsilciliğinin açılışı; Vakıf Genel Başkanı 21,22. Dönem Adıyaman Mv. Mahmut Göksu, Balıkesir Şube Başkanı 20.21.22.23. Dönem Balıkesir Mv. İsmail Özgün, Edremit Temsilcisi Tahsin İzci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Mv. Belgin Uygur, Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Mehmet Birol Şahin, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, vakıf mütevelli heyet ve yönetim kurulu üyeleri, Edremit Ticaret Odası Başkanı Ahmet Çetin ve vakıf dostlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

“MANEVİ ŞUURA SAHİP BİR GENÇLİK İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Edremit Temsilcisi Tahsin İzci konuşmasında,  Yeni Dünya Vakfı Edremit Temsilciliği görevine heyecanla başladığını Edremit’te milli, manevi şuura sahip bir gençlik yetiştirmek için elinden gelenin en iyisini yapacağını belirtti.

Balıkesir Şube Başkanı İsmail Özgün açılış konuşmasında: “Yaklaşık 1 yıl önce Balıkesir Şubemizin, 2 ay önce Gönen temsilciliğimizin açılışını gerçekleştirdik. Bugün de siz değerli dostlarımızın katılımıyla Edremit Temsilciliğimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. İnşallah ilerleyen günlerde Bandırma Temsilciliğimizi açarak Yeni Dünya Vakfı Balıkesir Şubesini daha güçlü hale getirecek, eğitim, kültür, spor ve sanat faaliyetlerimizi daha da arttırarak gençlerimizle vakfımızı bütünleştireceğiz. Vakıf dostlarımızın da katkılarıyla yeni bir dünyanın kurulması için gayret sarf edeceğiz.” diye konuştu.

“ADALET VE MERHAMET ODAKLI BİR DÜNYA KURMAMIZ LAZIM”
Daha sonra söz alan Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mehmet Birol Şahin: “Dünyada zulümlerin bitmesi için Adalet ve merhamet odaklı bir dünyanın kurulması lazım, 1996 yılında bu hedefle yola çıkan vakfımızı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” diye konuştu.

“MUTLU OLMAK İÇİN PAYLAŞMAK, YARDIMLAŞMAK LAZIM”

Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mehmet Birol Şahin’den sonra söz alan Vakıf Başkanı Mahmut Göksu; “Kadim bir vakıf şehri olan Edremit’te, Yeni Dünya Vakfımızın temsilciliğini açmak bizi mutlu etmektedir. İnsanlarımız Edremit’e zihni ve bedeni yorgunluklarını atmak için tatil maksadıyla gelmektedir. Tabiatı, tarımı, denizi ile bereketli bu topraklarda tatil belki insanımızı rahatlatıyor ancak her rahatlık mutluluk getirmiyor. Mutlu olmak için paylaşmak yardımlaşmak lazım. İşte vakıf kültürü tamda bu demektir. Kapitalist dünyanın inşa ettiği insan ‘’ben’’ merkezlidir, Vakıf olarak “biz” merkezli insan inşa etmek için buradayız. Edremit’deki bereketinin vakıf çalışmalarında da olması duasıyla temsilciliğimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“VAKIF DOSTLARINI YÜREKTEN KUTLUYORUM”

Ardından Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey; “Yeni Dünya Vakfı’nın çalışmalarını izliyorum, çok heyecan duyuyorum. Bu güzel çalışmaları gerçekleştiren vakıf dostlarını yürekten kutluyorum. Edremit Temsilciliğinin hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

“DÜNYADA ZULME KARŞI AYAKTA DURAN VE SESİNİ YÜKSELTEN TEK ÜLKE TÜRKİYE”

Açılışta son konuşmacı olarak söz alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur vakıf açılışına katılmaktan çok mutlu olduğunu belirterek; konuşmasında “Dünyada zulme karşı ayakta duran ve sesini Yükselten tek ülke Türkiye, Cumhurbaşkanımızın Birleşmiş Milletler başta olmak üzere tüm platformlarda daha adil, daha merhametli dünya vurgusuna şahidiz. Yeni Dünya Vakfı da 26 yıl önce “Yeni Bir Dünya için çalışıyoruz.” misyonu ile yola çıkmış bugüne kadar çalışmalarını hep büyüterek devam etmiş bir sivil toplum kuruluşumuz. Bugün Yeni Dünya Vakfı Edremit Temsilciliğinin açılışına katılmaktan mutluluk duyuyorum. Yeni Dünya Vakfı Edremit Temsilcisi Tahsin İzci ve ekibine başarılar diliyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından Dr. Ali Mazak’ın günün anlam ve önemini de belirten duası ile birlikte açılış kurdelesi hayırlı olsun dilekleriyle kesildi.

Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı, önceki dönem milletvekili Mahmut Göksu, Yeni Dünya Vakfı Balıkesir Şube Başkanı önceki dönem milletvekili İsmail Özgün, Milletvekili Dr. Mustafa Canbey ve Yeni Dünya Vakfı şube yöneticileri Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’ın ev sahipliğinde vakıftan burs alan  öğrencilerle akşam yemeğinde bir araya geldiler. Bursiyerlere vakıf kültürünün anlatıldığı toplantıda gençler Milletvekili Dr. Mustafa Canbey’e ve Belediye Başkanı Dinçer Orkan’a sorunlarını ve isteklerini iletme fırsatı buldular.

Yeni Dünya Vakfı heyeti son olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’la ONHAN Otelde bir araya geldi. Başkan Yılmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltı programında Başkan Yılmaz Yeni Dünya Vakfını başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. (Haber Merkezi)