Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

GOL DÜELLOSU 4-3

Tuncer Kurtgün

Tuncer Kurtgün

Pandemi dolayısıyla üç ay aradan sonra kaldığı yerden tekrar başlayan 2019-2020 sezonunu Balkes’ler yenilgi ile kapattı. Osmanlı Spor galip gelmesine rağmen lige veda etti.
Geçen sezon gibi kırmızı çizginin hemen üstünde onüçüncü sırada hiç de istemediğimiz yerde ligi bitirdik. Müsabakaya gelince ; sarı kartın bol olduğu yedi golün atıldığı zevkli bir karşılaşma izledik.
Kırmızı beyazlı ekip de C.Emir Dede yaptığı asist ve klas golü, Ankara takımında Fenerbahçe alt yapısından yetişen Beyhan Şimşek’in oynadığı futbol attığı iki gol akılda kalanlardı.
Üç golde de stoperlerimiz çok büyük hata yaptılar. Hele Doğukan’nın attığı gol evlere şenlikti.
Yetmiş metre topu taşıyıp gol ile sonuçlandırması ilginçti. Sezon başı C.Emir Dede’yi ilk gördüğümde bu çocuktan iyi bir oyuncu olur üstünde durulması gerektiğini defalarca dile getirmiştim.
Benim gördüğümü malesef hocalarımız göremedi. Üç hocada sadece takım eksik kaldığında ilk onbirde yer verdiler. Genelde son dakikalarda oyuna soktular. Nitekim de şans verildiğinde kendi göstermeye başladı. Son 2 haftada 2 klas gol 2 asist’le oynadı.
Genç yeteneklere sadece transfer yasağı geldiğinde değil , her zaman şans verilmelidir.
Bu kararları verebilen cesur hocalara ihtiyacımız var. Ancak Türk futbolunu böyle ileriye taşıyabiliriz. Avrupa’da gençlerde biraz ışık görsünler yaşına bakılmaksızın hemen formayı veriyorlar. Aramızda ki fark malesef bu.
Ülkemizde bu düşünce olduğu sürece alt yapıdan kimse çıkamaz. Alt yapılar yok gibi hatta olsa da pek iyi yönetilmiyor. Ciddiye alınmıyor. ” Alt yapı olmadan üst yapı olmaz.
Bu arada gençlerimizden ; Rahmi Anıl , C.Emir Dede , Serdar Güncü ve Kağan Kayalı’nın üstünde emeği olan Muhammed Yılmaz hocamında yüreğine sağlık. Malesef yerli hocalarımızın da kıymeti bilinmiyor. Kendisi şu an için Bandırma U19 kategorisinde görevine devam ediyor.
Bu arada Umut Baysal hocama’da başarılar diliyorum. Yeni sezon içinde Balıkesir Sporu , borçsuz transfer yasağı olmayan güçlü bir yönetim ile eski günlerideki gibi iyi yerlerde görmek tüm BALKES taraftarının dilediği…

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
GOL DÜELLOSU 4-3 - 23 Temmuz 2020
EN NİHAYETİN DE BALKES - 14 Temmuz 2020
AKHİSAR RAHAT KAZANDI - 9 Temmuz 2020
GİDENLERE DUACIYIZ - 3 Temmuz 2020
KÂBULLENEMEZ FUTBOL - 9 Mart 2020
BALKES FIRSAT TEPTİ - 4 Mart 2020
ŞİMŞEK ÇAKAMADI - 18 Şubat 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ