Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

GELECEĞE TAŞIDI

GELECEĞE  TAŞIDI

Ahmet Akın, mesajında şu duygu ve düşüncelere yer verdi:

“Bugün, 23 Nisan! Gurur ile kutladığımız bu anlamlı günde Türk Milleti’nin uyanışının, esaret zincirlerini kırarak milletin kendi yazgısına el koyduğu gündür!

Bugün, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, millet egemenliğinin vücut bulduğu kalesi, demokrasimizin temel kurumu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gündür!

Türkiye Büyük Millet Meclisi ile birlikte demokrasimiz için anayasal düzen, hukuk devleti ilkeleri, güçler ayrılığı olmazsa olmazımızdır.

Çünkü, “ya istiklal ya ölüm” diyerek emperyalizme karşı mücadelemizi yaparken, hedefimiz, özgür, bağımsız, aydınlık ve çağdaş Türkiye’ydi.

Bugün bu hedefin mirasçıları olarak bizlerin de ülkemizin geleceği evlatlarımıza bırakacağı en önemli miras, bağımsız, özgür, çağdaş ve aydınlık Türkiye’dir.

Demokrasi kalemiz Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü “bayram” olarak çocuklarına armağan eden Dünya Lideri Atatürk, çocuklara verdiği değeri ve duyduğu güveni en somut bir şekilde geleceğe taşımıştır.

23 Nisan, Ulusumuzun en değerli varlığı, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri çocuklarımızın bayramıdır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türk Milleti olarak bizim onurumuzdur, gururumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehitlerimizi minnetle ve saygıyla anıyor, çocuklarımızın tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.”

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete