Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Gar yolunda son rötuşlar

Gar yolunda  son rötuşlar

DEMOKRAT oradaydı.. Bisiklet yolu da dahil asfaltın tüm işaret ve çizgileri de dün tamamlandı

 Bahçelievler Mahallesi, Gündoğan Mahallesi ve Vasıf Çınar Caddesi’nin trafiğini büyük ölçüde rahatlatması amacıyla Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan 800 metrelik alternatif tren garı yolu, çevre düzenlemeleri ve dönel kavşak çalışmaları tamamlanmasının ardından Gar yolunun artık sonra trafiğe açılmasına çok kısa bir süre kaldı.

 Haber Merkezi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Gar Bölgesinde başlattığı alternatif yol çalışması bir tüm hızıyla devam ediyor. Güvenli ve konforlu ulaşımı sağlamak için şehrin bir çok bölgesinde şerit genişletme ve yeni yol yapım çalışmaları Fen İşleri Daire Başkanlığı’nca sürdürülmüştü.

Ocak ayında tren garı bölgesinde başlatılan çalışmaların neticesinde; 20 metre genişliğinde çift geliş gidişli yola 800 metre sıcak asfalt atıldı, tretuvar çalışmalarının sürdürüldüğü yola Cengiz Topel Caddesi tarafına da dönel kavşak yapım çalışmaları tamamlanmasının ardından Mustafa Tekmeci Meydanı’nda dönel kavşak çalışması hızla tamamlandı. Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı tarafından sürdürülen çevre düzenlemesi ve bitkilendirme çalışmaları da bitirildi Yol, elektrik direklerinin takılması ve güvenlik amaçlı konulacak olan korkulukların ardından kısa bir süre sonra araç trafiğine açılacak.

ARAÇLAR SİNYALİZASYONA TAKILMAYACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatı ile başlatılan 800 metrelik tren garı yolunun trafiğe açılması sayesinde; Bahçelievler Mahallesi’nden Devlet Hastanesi ve Paşaalanı Mahallesi istikametine giden sürücüler artık daha rahat ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlayacak. Yeni yol sayesinde Vasıf Çınar Caddesi üzerinde yoğunlaşan trafik daha da azalacak.

TARİHİ YAPILAR RESTORE EDİLECEK

Bu alanda bulunan üç adet tarihi yapı restorasyon yapılarak kütüphane, sanat galerisi şehrin ihtiyacına göre halkın kullanımına açılacak. Yine bu alana yaklaşık bin araçlık otopark alanı oluşturulacak. Restorasyon yapılan binaların çevresinde de sosyal donatı alanları yapılarak halkın hizmetine açılacak.

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete