Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

FİKRETTİN KOCAMAN “Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı”

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

Fikrettin Kocaman, 2014 yılından beri Altıeylül Belediyesi’nde görev yapıyor. Şu anda da belediye başkan yardımcısı. Çalışkan, güvenilir, dürüst bir insan.Görev süresince kimseyi kırmadığı gibi, Altıeylül İlçesi için elinden geleni yaptı. En önemlisi birlikte çalıştığı belediye bakanlarına deste ve yardımcı oldu. Tüm mahallelerin sorunları ile yakından ilgilendi. Kamusal hizmetin en iyi şekilde yapılması için çabaladı. Başkan yardımcılığı makamını en iyi şekilde değerlendirdi ve makamının hakkını verdi. Halkın içinde idi ve her zaman sözüne sadık kaldı. Bulunduğu görevde mevcudu korumak yerine daha da ileriye götürmek için üstün gayret gösterdi. İmkansızlık bahanesine sığınmadı. Kırsal mahallelerden gelen isteklerin tümünü yerine getirmeye gayret gösterdi.

Kapısını her zaman halka açık tuttu. Halkla kaynaştı. Fikrettin Kocaman, yine belediye meclis üyesi adayı . Kocaman’ı seçildiği zaman yine Altıeylül İlçesi’nde oturanlar  olarak başkan yardımcısı olarak görmek istiyoruz.

//////

SÜLÜN ATLI

“Bahçelievler Mahallesi Muhtar Adayı”

Sülün Atlı, Altıeylül İlçesi, Bahçelievler Mahallesi Muhtar Adayı. Atlı; mahalleye yeni bir çehre ve yeni bir bakış getirmek için yeni muhtar adayı olduğunu belirtiyor.
Sülün hanım, artık Bahçelievler Mahallesi için değişim zamanı geldiğini söylüyor. Muhtar olabilmek, mahalle sakinlerinin oylarını da alabilmek için ekibi ile birlikte var gücü ile çalışıyor. Sülün hanım, mahallede çalmadık kapı bırakmamaya kararlı.
Muhtarlık son yıllarda yoğun ilgi görüyor. Bu seçimlerde aday sayısının da önceki yıllara göre daha da arttı. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da zaman zaman külliyede ağırlandığı Muhtarlar, 2.000 liraya yaklaşık maaş alıyor. Ayrıca emekli ve işçi olmayan muhtarların aylık SGK primleri de devlet tarafından karşılanıyor.
Ancak, son zamanlarda muhtarlara maaş ödenmeyeceği söylentileri de ayyuka çıkmış durumda. Bence, böyle bir şey olması mümkün değil. Muhtarlar maaş almaya devam ederler. Hatta maaşları artar bile.

//////

Christina
Krzyrosiak Hansen

2017 yılında, Danimarka’da yapılan seçimler sonrasında Holbaek’te belediye başkanı seçilen 24 yaşındaki Sosyal Demokrat aday Christina Krzyrosiak Hansen, ülke tarihindeki en genç belediye başkanı oldu.

Benim ise aklıma takılan soru şu oldu. Acaba! bizim ülkemizde kaç tane 24 yaşında belediye başkanı var?

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ