Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ENGELSİZ EĞLENCE

Nigar Afacan

Nigar Afacan

Sabahın  erken saatlerindeyim  el ayak ortada değilken  konusunu belirlediğim  cuma günü çıkacak yazımı  yazmaya başlamıştım , yazım bitti gibiyken  bir telefon geldi .

Arayan Türkiye Sakatlar Derneği  Balıkesir Şube Başkanı  Zeki Uslu  idi.

Özet olarak  ”Nigar abla  bizim bu akşam engelsiz eğlencemiz var  özel davetlimsin , fotoğraf makinanı almadan gelebilirsin  sadece  engelli  dostumuz  Nigar Afacan’ı  davet ediyorum  bunu bil ” dedi.

Ben bunu zaten biliyordum , ama sözlerin anlam inceliğinden   onere oldum tabi.

Bey  ve hanım  hitabı  resmiyeti  çağrıştırır   Türk tipi  samimi  hitaplarda  abla ,ağbi ,  ustam , hocam , muhterem  vb. sıfatları  sıkça kullanırız bilirsiniz.

( İsim unutulduğunda imdada koşan çok güzel  sıfatlardır ayrıca)

Zeki   Uslu  yaşça  benden  büyüktür  ablalık paye’sini  bu samimiyetten alıyorum.

Üniversite hocaları ve meslek ustaları  hak edilmeden  söylenen  bu sıfatlara  bozuluyorlarmış  kendi açılarından haklılar  da ancak ! Bizde öyle  güzel bir imaj  yaratmışlar ki Türk tipi  saygı ve samimiyeti  onların  sıfatlarında  yakalamışız birde bu  gözle bakmalılar  diye düşünüyorum …

Engelli kardeşlerimizin  sıkıntılarını  bir nebze  unutturmak için düzenlenen eğlenceye  ayna karşısında  bir saat  süslenen  kızımla  katıldık.

Saatler ilerledikçe   eğlenceye  katılan  engelli  ve  yakınları   yörük obası gibi geniş bir mekanda !  sandalye  beklemek  durumunda  kalsalar da  birbirileriyle özlem giderdiler herkes   mutluydu…

Zeki  Uslu’nun  engelli dernekleri  başkanlarıyla uzlaşıp aynı çatı altında toplanılmasından  gördüğü takdir , kendisine verilen en büyük ödül  oldu sanırım.

Güle oynaya ,  arada ağlamaklı  duygularının yaşandığı    muhteşem bir gece oldu .

Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şubesi  bünyesinde toplanan  tüm  engelli dernek başkanlarını  ve üyelerini kutluyorum.  Birlikten  kuvvet  doğarmış doğru yoldasınız kardeşlerim.

Mutlu hafta sonları

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
ENGELSİZ DÜŞLER(1) - 16 Mayıs 2020
EVDE KAL HİNDİSTAN - 9 Mayıs 2020
ALTERNATİF - 2 Mayıs 2020
BİLEŞKE - 18 Nisan 2020
MASAL DEYİP GEÇMEYİN - 29 Şubat 2020
‘’SEVGİYLE KALIN” - 15 Şubat 2020
ÇALIŞAN GAZETECİLER - 11 Ocak 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ