Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

EMEKLİ AMİRAL BİLDİRİSİ ATLANTİK KAYNAKLI

EMEKLİ AMİRAL BİLDİRİSİ ATLANTİK KAYNAKLI

 

Vatan Partisi Balıkesir İl Başkanı Emre Albayrak, 104 amiralin gece yarısı bildirisiyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Albayrak açıklamasında; bildiriyi kaleme alan 1 numara Emekli Tuğamiral Ergun Mengi’nin ABD Dış İlişkiler Konseyi (Council on Foreign Relations, CFR)’nin Türkiye Şubesi olan Global İlişkiler Forumu (Global Relations Forum) isimli STK’nın az sayıdaki üyesinden biri olduğunu vurguladı. Açıklamanın tamamı şu şekilde;

‘‘104 emekli amiralin gece yarısı bildirisi gerçeklerle bağdaşmayan, sinsi ve ABD’nin bozgunculuk planları içerisinde değerlendirilmelidir. Bildiri, Montrö ve Lozan’a tavır alan bir hükümet algısı yaratma çabasında. Oysa Lozan ve Montrö cephesinde ABD emperyalizmine karşı canıyla ve kanıyla savaşan bir Türkiye Hükümeti, Türk Ordusu ve Türk milleti var. “Montrö ve Lozan’a dokunulamaz” diyen bir Cumhurbaşkanı ve TBMM Başkanı var.

 

Bildiri, İrticanın yuvalandığı bir Ordu algısı yaratma peşinde. Bu bakımdan TSK’yı yıpratma amacı taşıyor. Oysa İrticayı temizleyen ve Küresel İrticaya karşı savaşan bir Ordu var. 21 bin ABD ve FETÖ bağlantılı mürteci Ordudan temizlendi.

 

Dış cephede: Türkiye ve Rusya, Karadeniz’de Ukrayna üzerinden ve Akdeniz’de Yunanistan üzerinden ABD tehdidiyle yüz yüze. Bildiri bu gerçeğin üzerini kapatıyor.

İç cephede: ABD’nin stratejik piyonu PKK/HDP ve ABD’nin Gladyo örgütü FETÖ öncelikli tehdit. Bildiri bu gerçeğin de üzerini örtüyor. ABD emperyalizminden gelen tehditlere dış cephede ve iç cephede tek sözcükle bile tavır yok.

 

Edinilen bilgiler emekli amiral bildirisini E. Tuğa. Ergun Mengi’nin imzaya açtığı yönünde. İlk sırada rütbece ondan büyükler olsa da onun ismi var. Ergun Mengi, Global İlişkiler Forumu (Global Relations Forum) isimli STK’nın az sayıdaki üyesinden biri. GİF bağımsız değil, ABD Dış İlişkiler Konseyi’nin (Council on Foreign Relations, CFR) Türkiye şubesidir. CFR’nin kurduğu küresel Konseyler Konseyi (Council of Councils, CoC) isimli örgütün parçasıdır. CoC, ABD’nin meşhur “insan hakları” vakıflarınca fonlanmaktadır. CFR’nin öyle meşhur ve ilginç üyeleri var ki; Biden’dan Ford’a, Gorbaçov’dan, Hoover’a, Rockefeller’dan Şevardnadze’ye kadar. Komplo değil, gerçek bir ‘dünya hükümeti’. CFR, görünürde düşünce kuruluşu (think tank), gerçekte ABD’nin gölge hükümeti. Dev şirketlerle politikacıların buluştuğu, içinden ABD başkanları, bakanlar çıkarmış bir şer yuvasıdır.

 

Bildirinin altında ismi bulunan emeklilerin büyük çoğunluğu Tayyip Erdoğan düşmanlığına kilitlendikleri için hangi plana alet olduğunu görmeden, “Düşünceyi açıklama özgürlüğünü” kullanma kastıyla imza atmış görünüyorlar. Bunlar aymazlık ve sorumsuzluk içindedirler.

 

Küçük bir çekirdeğin ise, ABD’nin bozguncu ve yıkıcı faaliyetine bilerek ve kasten katılmış olduklarına dair çok kuvvetli şüpheler bulunmaktadır. Bu küçük grubun ceza soruşturması açısından saptanması Cumhuriyet Savcılarının görevidir.’’

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete