Antepsan Baklava, bayram öncesi baklava fiyatlarında büyük indirim yaptı.

Antepsan Baklava, bayram öncesi baklava fiyatlarında büyük indirim yaptı.
Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Gaziantep’te baklava üreten Antepsan Baklava, ürettiği kaliteli baklavadan ödün vermeden baklavanın kilosunu 950 TL’den 599 TL’ye düşürdü. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, artan baklava fiyatlarına tepki göstererek üreticiden indirim istemişti.

'Kaliteli baklavamızdan ödün vermeden fiyatı indirdik'

Antepsan Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Bakır, ürettikleri kaliteli baklavayı vatandaşlara daha uygun fiyatla buluşturacaklarını belirterek, enflasyonla mücadelede vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini söyledi. Bakır, 'Artan maliyetlerden dolayı fiyatlarda da artış oluyor. Bu durum tabi vatandaşlarımızın alım gücünü düşürüyor. Biz ürettiğimiz kaliteli baklavadan ödün vermeden vatandaşlarımıza daha uygun bir fiyattan satacağız. istiyoruz ki enflasyonla mücadelede bizimde katkımız olsun. Baklavaya herkes ulaşabilsin' dedi.
Antepsan hakkında
Antepsan, temelleri 1988’li yıllara dayanan ama özünde atadan gelen özel fıstık çiftçiliğini günümüze taşıyan bir firmadır. Büyük dedelerin uzmanlaştığı fıstık yetiştiriciliğini yeni nesillere aktarmasıyla bugünlere gelen ve Türkiye’nin önemli fıstık ve baklava üreticilerinden olan Antepsan, Gaziantep’in eşsiz lezzetlerini Gaziantep’ten Türkiye’ye, Türkiye’den Dünya’ya gönderiyor. 2018 yılından beri toplamda 32 bin metrekare alan üzerine kurulu olan son teknoloji ile donatılmış fabrikalarda üretim yapan Antepsan, alanında zirvede yer alan firmalardan biri olarak dikkat çekiyor.