Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

EĞİTİM EMEKÇİLERİ AŞIDA ÖNCELİK İSTİYOR

EĞİTİM EMEKÇİLERİ AŞIDA ÖNCELİK İSTİYOR

Eğitim-Sen tarafından düzenlenen basın açıklamasında Balıkesir Şube Başkanı Halil İbrahim Kilciler, yüz yüze eğitim öğretimin açılması sonrası artan vaka sayıları nedeniyle eğitim emekçilerine aşıda öncelik tanınmasını istedi ve İstanbul Sözleşmesi’nin geri çekilmesini Eğitim Sen olarak kabul etmediklerini dile getirdi.

Eğitim Sen tarafından Salı günü Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasında Balıkesir Şube Başkanı Halil İbrahim Kilciler, 2 Mart tarihinden itibaren toplu ve kontrolsüz normalleşmeye geçilmesinin ardından koronavirüs vakalarında iki kattan fazla bir artışın olduğunu dile getirdi. Başkan Kilciler: “Türkiye genelinde 2 Mart tarihinden itibaren toplu ve kontrolsüz bir normalleşmeye geçilmesinden bu yana geçen sürede Covid-19 vaka sayıları iki kattan fazla artmıştır. Salgının bu yayılımına karşın, aşının temini ve uygulaması konusunda da sağlıklı bir çalışmanın olmadığını görmekteyiz. Salgının hızla yayılması okulları, dolayısıyla eğitim ve bilim emekçilerini ve öğrencilerimizi olumsuz etkilemiştir” şeklinde konuştu.
BAŞKAN KİLCİLER “TALEPLERİMİZ DİKKATE ALINMADI”
Eğitim Sen Şube Başkanı Halil İbrahim Kilciler, konuşmalarının devamında eğitim emekçilerinin tamamının aşılanması için yaptığı taleplerin dikkate alınmadığını dile getirerek şu şekilde sözlerine devam etti: “Sendikamızın eğitim kurumlarında gerekli tedbirlerin alınması ve eğitim emekçilerinin tamamının aşılanması yönündeki talepleri dikkate alınmamış, okullar gerekli önlemler tamamlanmadan açılmıştır. Eğitim Sen olarak bugüne kadar yaptığımız bütün girişimler, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’na acil aşılama ile ilgili olarak yaptığımız başvurulara verilen cevaplar, eğitim emekçilerinin aşılanmasına yönelik ciddi bir adımın atılmadığını ve buna dair sağlıklı bir planlamanın da olmadığını ortaya çıkarmıştır. Covid-19 pandemisi kısıtlamalarının başladığı 11 Mart 2020 tarihinden bu yana sürdürülebilir, sağlıklı ve güvenli bir eğitim-öğretim ortamının oluşması için; yeni öğretmen atamasının yapılması, ek dersliklerin açılması/yapılması, yardımcı personel istihdamının sağlanması, her okula bir sağlık personelinin atanması, her okula yeterli miktarda hijyen malzemesi gönderilmesi, ücretsiz maske dağıtılması, eğitime ek bütçe ayrılması ve 2021 bütçesinde eğitime ayrılan payın artırılması taleplerimizin hiç biri karşılanmamıştır.”

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete