Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

EGE TV

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

“Gündem Balıkesir”
Ege TV’de , Gündem Balıkesir isimli bir program yapıyorum. Programa konuk olarak katılanlarla Balıkesiri konuşuyoruz. Bugüne kadar programda birçok konuk ağırladım. Her hafta pazartesi günü canlı olarak saat 21.00 de Ege TV’de bu programı izleyebilirsiniz. Aynı programın Çarşamba günü saat 17.00 de tekrarı var.
Ege TV, her yerden izlenebiliyor. Sosyal Medya’da var. Gündem Balıkesir 45 dakika sürüyor. İzlemenizi isterim ve ayrıca programa çıkmasını istediğiniz kişiler ve kurum temsilcileri içinde öneri getirebilirsiniz. Hatta, benim çıkmam gerekir diye düşünenleriniz varsa sizde konuk olabilirsiniz. Bununla ilgili olarak bana e-mail gönderebilirsiniz. Önemli olan Balıkesiri anlatmak, tartışmak ve kamuoyunu bilgilendirmek.
E-Mail : erhanyircali@gmail.com

/////

ÖLECEĞİNİ BİLEN CANLI!

Dünyada öleceğini bilen tek canlı insanmış. İnsanoğlu öleceğini bile bile yaşamaya devam ediyor ve sanki ölümden korkmuyor. Ölüm demek iyi ya da kötü yaşadığınız hayatın sona ermesi demektir. Hayatın sona ermesi de, dünyada yaptıklarınızın öbür dünyada sorgulanması demektir. Peki! Buna hazır mıyız? Hazırlanmak insanın kendi elinde. Burada önemli olan özellikle Pandeminin tavan yaptığı şu günlerde insanların öleceğini bile bile umursamadan hayatlarına devam etmesi. Sanki Corona yok gibi yaşamak Coronanın olmadığı anlamını taşımıyor.

Birçok kişi Pandemi nedeni ile ölüyor. Yoğun bakımlar doldu deniyor. Kimsenin umurunda değil. Yaşam devam ediyor. Düşünce şu, herkes ölüyor ama “ben daha ölmedim”. Sende öleceksin kardeşim, her canlı ölümü tadacak. İnsanlar ölmeyecekmiş gibi hiçbir tedbir almadan bu ortamda yaşamaya devam ediyor. Maske – Mesafe hak getire. Maskeler çenede. Sosyal mesafe zaten yok. Bu süreç böyle işlerse, bu hastalıktan kurtulmamız çok zor. Şu anda ise benim korkum yazın yaklaşması. Yaz gelince yine sahillere akın edecek bu millet. Kardeşim girmeyiver denize, ne olacak ki?  Yok, olmaz illa ki girecek. Kendini gösterecek.

Şu yurt dışı turları çok sınırlı ve bu turlara gitmek için bile müracaat eden var. Şu anda tur olarak sadece Ukrayna ve Bulgaristan(a gidilebiliyor. Bu ülkelerde giderken ve gelirken 72 saat içinde yapılmış Corona testi istiyorlar.

Bence aşı olmadan Pandemi tüm dünyada kontrol altına alınmadan yurt dışına gezmeye gitmenin bin mantığı yok.

Birde ev gezmesini bırakmayanlar var. Neredeyse her akşam “otumacılığa” gidiyorlar. Çay, kahve, sigara, muhabbet sonra ev halkı ve misafirliğe gelen 9 kişi Corona. Hala gizli gizli kız isteme, söz ve nişan törenleri yapılıyor.

Allah akıl fikir versin. Diğer bir konu da Teravih Namazının evde kılınması. İyi bir karar verildi. Benim korkum bunu dinlemeyen kişilerin Yatsı Namazından sonra Teravih kılmak için ısrar etmeleri ya da toplanıp bir yerler de Teravih Namazı kılmaları. Ev halkı için bir sorun yok. Ev halkı kılsın. Dışarıdan misafir gelmediği sürece bulaş sorunu olmaz.

Allah hepimizi bu hastalıktan biran önce kurtarsın.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete