Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Edremit’te tiyatroya gitmeyen kalmayacak

Edremit’te tiyatroya gitmeyen kalmayacak
Reklam

Balıkesir’in Edremit ilçesinde, uygulamaya konan proje ile hayatında hiç tiyatroya gitmemiş öğrenciler, tiyatroya götürülüyor.
Edinilen bilgiye göre, Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gençlik Grubu, ‘Hayat Sanatla Güzel’ adlı projesi çerçevesinde, hiç tiyatroya gitmemiş olan öğrenciler Çanakkale, Bursa ve İzmir’de devlet tiyatrosu ile buluşturuluyor. Öğrenciler seyahat sırasında otobüste roman, şiir ve tiyatro metni okuyarak teknoloji bağımlılığından uzaklaştırılması da hedefleniyor.
Proje kapsamının ilk organizasyonunda Çanakkale’ye düzenlendi. 12 öğrencinin ilk durağı Troya Müzesi oldu. Ardından öğrenciler, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu’nda Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nun ‘Karar’ adlı tiyatro oyununu izledi. Etkileşimli bir oyun olan tiyatroda öğrenciler çok keyifli dakikalar geçirdi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen proje kapsamında gidilen ilin tarihi kültürel öğelerini tanıyan gençler, proje sonunda köy çocukları için bir çocuk oyunu sergileyecekler. Bu projeyle gençlerin sanatla hayatın renklerini keşfetmeleri amaçlanıyor.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ