Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

EDREMİT’TE CUMHUR İTTİFAKI NASIL ÇÖKTÜ?

EDREMİT’TE CUMHUR  İTTİFAKI NASIL ÇÖKTÜ?
Reklam

TAM 12.500 KİŞİ BAŞKANA OY ATMAMIŞ. 3 ADAYLI SEÇİME TEPKİ GÖSTERMİŞ!.

Mesleğe Özcan Özakbaş’ın yanında başlayan ve DEMOKRAT okulundan mezun olup gazeteciliğe adım atan Burhan Murat Ayaşoğlu’nun özel haberine göre, Edremit’te de AKP-MHP Cumhur İttifakı çöktü. 90 binin üzerinde kişi belediye meclisinde oy kullanırken, belediye başkanlığında ise 78 bin kişi oy kullandı. 12.500 kişi Edremit’te 3 adaya da tepki olarak oy vermedi.

OY GEÇİŞİ OLMADI

Edremit Cumhuriyet tarihinin en ilginç seçim sonuçları ile karşı karşıya. CHP adayı Hasan Arslan %45 ile 41.662 oy aldı. AKP-MHP adayı Tuncay Kılıç ise %36 ile 33.017 oy aldı. Bağımsız aday Kamil Saka ise 11.102 oy ile oyların %12.18’ini aldı. 24 Haziran seçim sonuçlarına göre AKP ile MHP’nin toplam oyu ise ortalama 38 bin idi. Bu sonuçlara göre Edremit’te de MHP’den, AKP’ye oy geçişinin olmadığı anlaşıldı.

3 ADAYA DA TEPKİ

Edremit’te en enteresan seçim sonucu ise belediye başkanlığında yaşandı. Örneğin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, Cumhur İttifakından 5 bin daha fazla oy aldı. Ancak diğer bir ilginçlik ise belediye meclisinde 90 binin üzerinde oy kullanılırken, belediye başkanlığında ise 78 bin kişinin oy kullanması idi. Yaklaşık 12.500 kişi belediye meclisinde oy vermesine rağmen, her 3 belediye başkanı adayına ise oy kullanmadı. 12.500 kişi Edremit’te her üç adaya da tepki koyarak sandıkta “evet” demedi.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ