Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Edremit’te bin 35 öğrenci yüz yüze eğitime başlayacak

Edremit’te bin 35 öğrenci yüz yüze eğitime başlayacak

Yarı yıl tatilinin bitmesinin ardından 15 Şubat’ta yüz yüze eğitime açılacak okullarla ilgili Balıkesir’in Edremit ilçesinde hazırlıklar sürüyor.
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 5 Şubat tarihli yazısı doğrultusunda Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal başkanlığında İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplanarak yüz yüze eğitimle ilgili önemli kararlara imza attı. Kurul üyeleri kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik olduğu gibi yüz yüze eğitim konusunda da uyulması gereken ek kurallar ve önlemler belirlediler.
Alınan önlemler doğrultusunda Edremit’te 15 Şubat’ta yalnızca okul öncesi ve birleştirilmiş sınıf öğrencileri için yüz yüze eğitim başlayacak. Köy okulu statüsünde olan ve 15 Şubat’ta yüz yüze eğitime alınması beklenen Kızılkeçili İlkokulu ve Ortaokulu, Ortaoba Eşref Kaya İlkokulu ve Ortaokulu ile Yolören Esin Akpınar İlkokulu ve Ortaokullarında uzaktan eğitime devam kararı alındı. Bu okulların bulunduğu mahallelerde mevcut Covid-19 salgınının seyri ve bu okullardaki fiziki yeterlilikler değerlendirildiğinde, okul içi ve dışı alanlarda metrekareye düşen öğrenci sayısının fazla olması, öğrencilerin tek oturma imkanı olmaması ve Covid-19 pozitif vaka ve temaslı sayısında artış olması sebepleriyle açılmaması kararı alındı.
İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararları doğrultusunda Edremit’te 15 Şubat’ta 17 okulda 928 okul öncesi öğrencisi ile 107 ilkokul birleştirilmiş sınıf öğrencisi olmak üzere toplam bin 35 öğrenci yüz yüze eğitime başlayacak.

İHA

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete