Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Edremit Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün 8 Mart ile 14 Mart çalışmaları

Edremit Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün 8 Mart ile 14 Mart çalışmaları
Edremit Sağlık İşleri Müdürlüğü sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda 08.03.2021 ile 14.03.2021 tarihleri arasında yaptıkları hizmetleri açıkladı. İşte o hizmetler:
1. Belediye tabiplik binamızda doktorumuz tarafından 263 vatandaşımıza muayene hizmeti ve tıbbi işlem verilmiştir.
2. 127 Vatandaşımıza 5 mahallemizde bulunan sağlık ocaklarımızda ve sağlık ocağına gelemeyecek durumda olanlara evde sağlık hizmeti verilmiştir.
3. Müdürlüğümüze ait ambulanslarla 1 vatandaşımıza Nakil ve evde sağlık hizmeti verilmiştir.
4. Diyetisyenimiz tarafından 37 kontrol 15 yeni danışan olmak üzere 52 vatandaşımıza Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı hizmeti verilmiştir.
5. İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi kapsamında;Risk değerlendirmesi ve acil durum eylem planları revize edilmesine devam edilmektedir…
6. İlçemizde bu hafta 7 defin işlemi gerçekleştirilmiş olup, her defin işlemine, gassal hizmeti, mezar kazma hizmeti ve levazımat temini ücretsiz olarak yapılmıştır. 4 adet evde ölüm belgesi düzenlenmiş olup, her cenaze işlemine şehir içi 7 olmak üzere nakil işlemi gerçekleştirilmiştir. Defin ve cenaze hizmetlerimiz 7/24 saat esasına bağlı olarak çalışmaktadır.
7. Biyosidal Ürünlerin Kullanım Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak ilçemiz Bahçelievler Mahallesi Sitesi, kanalizasyon sistemleri sıcak sisleme yöntemiyle ilaçlandı.Öğretmenler Mahallesi Sulak alanlar ve yağmur suyu kanalları sivrisinekler lavralarına karşı larvasit ile ilaçlamaya başladı.
8. Koronavirüs (COVİD – 19) mücadelemiz kapsamında; Belediye Hizmet Binamız ve Belediye İşletmelerimizin, Tüm Taksi ve Toplu Taşıma Araçlarının, Oyun Parklarının, Yüz Yüze Eğitime başlayan okulların dezenfekte işlemleri yapılmıştır.İlçemiz pazaryerlerinin ve ilçemizdeki kamuya açık olan ortak kullanım alanlarının dezenfeksiyonu yapılmıştır.
9. Sahipsiz Hayvanlar Bakımevimizde bu hafta 7/24 saat çalışma esasına uygun olarak, kedi/ köpek v.b sokak hayvanlarının tedavi, kısırlaştırma, aşılama ve antiparaziter uygulamaları yapılmıştır.Ayrıca sokağa çıkma yasağı olan hafta sonundan mama dağıtılarak sokak hayvanlarının beslenmeleri sağlanmaktadır.
Buna göre bu hafta Sahipsiz Hayvanlar Bakımevimizde;
Barınağımıza Alınan Hayvan Sayısı :44
Tedavi Edilen Hayvan Sayısı :16
Kısırlaştırılan Hayvan Sayısı :21
Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete