Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ECE, BU KİTAPLA ÖLÜMSÜZLEŞTİ

ECE, BU KİTAPLA  ÖLÜMSÜZLEŞTİ

İmza Günü’nde Ece Sıla Ünsal anıldı..      

Yazar Yasemin Uras, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden  Ece Sıla Ünsal’ın anısına yazdığı “Geçit” adlı kitabı İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi’ndeki söyleşide tanıttı. Söyleşiye  Ece’nin ailesi ve arkadaşları da katıldı.

Günümüz gençlik edebiyatının önemli yazarlarından Yasemin Uras, İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi’nin konuğu oldu. Uras, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden okulun öğrencilerinden Ece Sıla Ünsal’ın anısına yazdığı  “Geçit” adlı kitabını tanıtıp, imzaladı.

Kitap tanıtımına ve imza gününe okul müdürü Zülfer Erdem, öğretmenler, Ece’nin  babası İrfan Ünsal ile sınıf arkadaşları da katıldı. Kitabın editörlüğünü yapan Ece’nin annesi emekli öğretmen Zehra Ünsal ise ameliyat olduğu için etkinliğe katılamadı.

KİTABI ECE ‘NİN ANISINA YAZDI

Yazar Uras’ın söyleşisinde Ece Sıla Ünsal  ve kitaplar konuşuldu.  Bakır Tebessüm, Gök, Saat gibi kitapların da yazarı olan Yasemin Uras “Geçit adlı kitabımı Ece’nin anısına yazdım. Ece’ye  sadece bir seneliğine de olsa hayatıma girdiği ve sevgisi, neşesi, tüm temiz duygularla dolu o muhteşem kalbiyle etrafını aydınlattığı gibi beni de aydınlattığı için milyonlarca defa teşekkür ederim” dedi. Arkadaşları kitap sevgisi ile tanınan Ece’nin adını “Geçit” kitabı ile ölümsüzleştiren, O’nu kitabın kahramanlarından biri yapan Uras’a duyarlılığı için teşekkür etti.  

ECE ADINA KÜTÜPHANE KURACAKLAR

Öte yandan Ünsal ailesinin ve arkadaşlarının belediyelerin desteği ile Ece Sıla Ünsal adına kütüphane  kurmak için yaptığı çalışmalar sürüyor. Kütüphaneye  destek vermek isteyenler ailesine ve arkadaşlarına yüzlerce kitabı bağışlıyor.  Kitap toplama, kaydedip, kaşeleme ve kolileme çalışmaları sürüyor.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ