Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Duyarsızlık Felakete Neden Olacak

Duyarsızlık Felakete Neden Olacak

Sunullah Mahallesi Muhtarı Şener Arabacılar, Bandırma Belediyesi’nin köprünün onarımını üstlenmek için dilekçe verdiğini ancak Devlet Demir Yolları’nın konuya duyarsız kaldığını belirtti.

Sunullah Mahallesi’nde yer alan ve Bağlar Sokak ile 17. Sokak arasında bağlantıyı sağlayan demir yolunun üzerindeki köprü her geçen gün felakete bir adım daha yaklaşıyor. Yaptığımız röportajda konuyu bir kez daha gündeme getiren Sunullah Mahallesi Muhtarı Şener Arabacılar, Devlet Demir Yolları’nın duyarsızlığından şikayet ederek, “Devlet Demir Yolları bu suçu kabul etmiş olur. Çünkü Bandırma Belediyesi onarımını yapmak için müracaatını yaptı, aradan uzun süre geçmesine rağmen bir cevap alamadı,” ifadesinde bulundu.

Şener Arabacılar, “Bandırma Belediyesi, köprünün onarımı ile ilgili Devlet Demir Yolları İzmir 3. Bölge Müdürlüğü’ne dilekçe verdi. Ancak Devlet Demir Yolları İzmir 3. Bölge Müdürlüğü’nden hala cevap gelmiş değil. Köprü, Devlet Demir Yolları’nın sorumluluğunda ancak bakımının bir an önce yapılması gerekiyor.

15 Sokak ve 2 Tepe Sokak’ta risk altında. İstinat duvarlarının devamı yapılmadı. Bandırma Belediyesi yapmak istedi ancak buna Devlet Demir Yolları buna da müsaade etmedi.

Köprü’nün durumu gerçekten çok bozuk. Toprak akmakta, köprünün ayakları çürüyor ve her an çökebilir. O zaman Devlet Demir Yolları bu suçu kabul etmiş olur. Çünkü Bandırma Belediyesi onarımını yapmak için müracaatını yaptı, aradan uzun süre geçmesine rağmen bir cevap alamadı. Belediyemiz bu konularda hassas. Belediye Başkanımız Tolga Tosun, kedisi de köprüde incelemelerde bulundu. Dilekçe verildiğini kendi söyledi ama cevap gelmiş değil,” dedi. YAŞAM

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete