Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

DURSUNBEY’DE 7’DEN 77’YE HERKES YÜZME ÖĞRENECEK

DURSUNBEY’DE 7’DEN 77’YE  HERKES YÜZME ÖĞRENECEK

Balıkesir Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ile Dursunbey Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzunda ve Gençlik Merkezinin yanındaki alanda yapımında sona gelinen halı saha ve oyun alanını yerinde inceledi. Ardından Dursunbey Arama-Kurtarma yetkilileriyle birlikte Dursunbey Yayla bölgesinde bulunan Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı tesisleri inceleyen İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Beden Eğitimi öğretmenleriyle istişare toplantısı gerçekleştirdi.

SAĞLIKLI NESİL YETİŞTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

Konu ile ilgili olarak Müdür Lokman Arıcıoğlu “Hem vücut gelişimi, hem de psikolojik olarak insan sağlığına birçok faydası bulunan yüzme sporunun öğretilerek sağlıklı bir nesil yetiştirilmesinin hedeflendiği ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesinin Dursunbey İlçemizde de hayata geçirilmesi için görüş alışverişinde bulunuldu. Bu projenin en kısa zamanda Dursunbey Yüzme Havuzu’nda hayata geçirilmesi ile 7’den 77’ye tüm Dursunbeyliler yüzme öğrenecek. Halı saha ve oyun parkuruyla Gençlik Merkezi’nin faaliyet alanı daha da genişledi, böylece gençlerin ve çocukların daha keyifli vakit geçirmeleri sağlanacak, ayrıca sporun tabana yayılması ve geniş kitlelere ulaşması açısından gerçekleştirilecek faaliyetler ile daha fazla gence ulaşma imkânı olacağı beklenmektedir” uyarısını yaptı.

GENÇLER ZARARLI ALIŞKANLIKLARDAN KORUNACAK

Arıcıoğlu devamla, amacın, çocuklarımızın hem zihinsel, hem bedensel gelişimlerine katkı sağlamak, onlara hareket kazandırmak ve disipline etmek olduğunu belirtti. İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, çocuklarımızın spor tesislerini yakından görerek sporla tanışmaları, erken yaşta spora başlamaları, boş zamanlarını verimli şekilde kullanmaları ve zararlı alışkanlıklardan korunmaları açısından tesislerin tüm Beden Eğitimi öğretmenleri ve öğrencilerinin hizmetinde olduğunu vurguladı.

BAŞKAN BAHÇAVAN’A TEŞEKKÜR

Müdür Arıcıoğlu sözlerinin sonunda “Sayın Bakanımızın talimatlarıyla Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesinin İlimizin farklı noktalarında olduğu gibi Dursunbey’dede hayata geçirilecek” diyerek gelinen son noktayı önemle ifade etti. Destekleri dolayısıyla Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’a teşekkür etti.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ