Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

DURSUNBEY ODAKÖY GÖLETİ’NDE ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

DURSUNBEY ODAKÖY GÖLETİ’NDE ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Balıkesir iline yaptığı yatırımlarla illerimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Balıkesir ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

DSİ olarak son yıllarda modern sulama projelerini geliştirerek uygulamaya koyuyoruz. Modern sulama ile tarımda sağlanan verim artışları,  üretim deseninin çeşitlenmesi, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artışa neden oluyor. Bu durum bir yandan kırsal kalkınmanın hedeflerinden olan yoksulluğun azaltılması amacına hizmet ediyor bir taraftan da yaşam standardını yükselttiği için göçü önlüyor.

Balıkesir Dursunbey Odaköy Gölet’inde çalışmaların devam ettiğini açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Çalışmaları devam eden Balıkesir Dursunbey Odaköy Gölet’inin tamamlanması ile gölette depolanacak su ile 1.810 dekar tarım arazisinin sulanmasının sağlanacağını söyledi.

 

Gölet gövdesi kazı ve enjeksiyon imalatlarının, Vana odası ve dipsavak betonarme gömlek imalatlarının tamamlandığını ifade eden Genel Müdür Yıldız,’ Gövde dolgu imalatı ve dolusavak imalatlarına devam edilecektir. Temelden yüksekliği 30,50 metre ve su depolama kapasitesi 662.000 m3 olan Balıkesir Dursunbey Odaköy Gölet’inin tamamlanması ile 2020 birim fiyatları ile dekar başına 1.299 TL Gelir artışı ve ülke ekonomisine yıllık 2.352.012 TL katkı sağlanması hedeflendiğini söyledi.

 

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete