Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

DURSUN AGAR VEFAT ETTİ

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

Balıkesir’e ve Balıkesir Belediyesine uzun yıllar hizmet eden Dursun AGAR (76 )vefat etti. Yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayan AGAR geçtiğimiz Pazartesi Başçeşme Mezarlığında toprağa verildi.1965 yılında Balıkesir Belediyesinde Zabıta Memuru olarak göreve başlayan AGAR, 31 yıl görev yaptıktan sonra 1996 yılında emekli oldu.
AGAR, Balıkesir’de yaşayan en eski Zabıta Memuru idi. AGAR’ın en önemli özelliklerinden biri de Mahalli Sanatçı olması idi. Yıllarca Türk Sanat Müziği söyleyen AGAR, zaman zaman Türk Halk Müziği de söylemiştir. Belediye Konservatuar’ın da ve Balıkesir Türk Halk Müziği Derneğin de sanatını icra etmiştir.
AGAR’IN en önemli özelliklerinden biri de Balıkesir’de ilk canlı gazino müziğini başlatan kişi olmasıdır. Balıkesir Esnafının yakından tanıdığı bir kişi olan AGAR, sevilen, sayılan bir şahsiyetti.

///////

BALIKESİR KÖFTE EVİ

“Gemlik”
Gemlik’te, Hamidiye Mahallesin de gezerken Han Arkası Sokak’ta bulunan Balıkesir Köfte Evi dikkatimi çekti. Bir Balıkesirli olarak köfte evinin ismi hoşuma gitti. Pazar günü olduğu için işyeri kapalıydı ve işyeri sahibi ile konuşma fırsatım olmadı.
Kendisi Balıkesirli mi? değil mi? bilmiyorum. Ancak, Balıkesir Köftesini ve adını yaşattığı için bu iş yeri sahibini tebrik ederim.

///////

YOU TUBER

“Ne Olacak Bunlar?”

Youtube’da Dinimize ve Peygamberimize hakaretler bitmedi. Bu saldırının biteceği de yok. Bu kişiler iki – üç kişi iken son zamanlarda bayağı bir arttı. Bu şahıslar kimdir? Ne iş yapar? Kimsenin bildiği yok. Kesin olan bir şey var, hepsi yurt dışından yayın yapıyor. Ülkemizin nerede ise tamamı Müslüman.  Buna rağmen dini değerlerimize fütursuzca saldıran bu kişilere niçin işlem yapılmıyor?

Devletin yetkili organlarının bu kişilere karşı harekete geçmesi ve gerekli yasal işlemleri yapması gerekmiyor mu?

Yine, You Tube’da bazı kişiler Kuran’ı alarak oradan oraya atıyor ve dini kitabımızın sayfalarını yırtıyor. Bunlar yeni şeyler değil. Daha önceleri de dinimiz ile ilgili böyle durumları çok gördük.

Bu konularda kesinlikle YOU TUBE’da bir denetim şart. You Tube,  terör örgütlerinin propaganda aracı olmaktan kurtarılmalı ve ülkemizde suç sayılan birçok içeriğe olan ulaşım derhal yasaklanmalıdır.

.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
MİSİ KÖYÜ “Bursa” - 1 Aralık 2020
SAĞLIK ÇALIŞANLARI - 24 Kasım 2020
DURSUN AGAR VEFAT ETTİ - 23 Kasım 2020
DÜNYA ERKEKLER GÜNÜ - 21 Kasım 2020
AİLE SAADETİ - 20 Kasım 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ