Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

DUMLUPINAR MAHALLESİ MUHTAR ADAYI SABRİYE IŞIK

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

“Mahallemi Seviyorum, Hizmet İçin Adayım”
Sabriye Işık, uzun yıllardan beri Dumlupınar Mahallesinde oturuyor. Mahallenin sorunlarını bilen biri. 24 saat arandığında ulaşılacak bir muhtar olmayı hedefliyor. Yerel yetkililerle uyumlu, halka yakın bir hizmet için aday olmuş. Mahallenin sorunlarının takipçisi olacak ve sorunları çözecek bir yapıya sahip. Dürüst bir kişiliğe sahip.

BEN MAHALLEMİ SEVİYORUM
Kadın aday olarak mahalledeki tüm kadınların oylarına talip ve oy vereceklerine inanıyor.
Biz kadınlar el ele verirsek,
Her şey güzel olur.
Birlikte karar verip,
Beraber gücümüze güç katarız.
Gelin bir olalım, beraber olalım.
Benim kapım herkese açık,
Koltuk sevdalısı değil,
Hizmet görevine talibim.

///////

KİMSAYAL TARIM

Bir cenaze nedeniyle A. Köyüne (mahallesine)  gittik.  A.Köyüne ulaşıncaya 4 köy geçtik. Köylü kardeşlerimiz tarlaları ile uğraşıyordu. Bahar gelmiş artık.
Cenazeden sonra davet üzerine köy kahvesinde oturduk. Kahvede oturan bir arkadaş beni tanıdığını söyledi ve yazılarımı takip ettiğini belirtti.
Sonra da konuyu ekilecek alanların azaldığına ve kimyasal tarıma getirdi. Dünya üzerinde 70bine yakın kimyasal ürün bulunduğunu söyledi ve tarımda bu kimyasalların sorumsuzca kullanıldığı anlattı. Köyde tarım ve havyacılıktan para kazanmanın zorlaştığını açıkladı.
Ülkemizde tarımda yaklaşık 40 çeşit kimyasal ilaç kullanılıyormuş. Bu tarım ürünlerini tüketen kişiler kesinlikle kimyasal zehirlenmeye maruz kalıyorlarmış.
Günümüzde kullanılan tarım ilaçlarının kanser yaptığı kesinleşti.
Kimyasal kullanımı sadece tarımla sınırlı değil. Kumaşların  ve kağıtların ağartılmasında da kimyasal kullanılıyor.
Ekoloji sürekli değişiyor. Son 100 yılda dünyada 30 bin bitkinin türünün tamamının yok olduğunu da hatırlatmak isterim. Örneğin; kan kanserine çare olarak, kullanılan “catharanthus roseus” adlı bitkisi sadece Madagaskar Adası’nda ve bu bitkinin yüzde 90’nı ortadan kaybolmuş.
İnsan işte böylesine acımasız ve yok edici.

//////

KUTUDAN NE ÇIKTI?

İnternet den sipariş verenlerin en büyük olayı kutudan ne çıkacak endişesi. Telefon siparişi verirsen salatalık, ayakkabı siparişi verirsen genellikle patlıcan çıkıyor. Sihir gibi bir şey bu…
Salatalık ve patlıcandan sonra armut, taş, istenilen ürünün fotokopisi gibi ilginç şeyler çıkmaya başladı.
Cep telefonu isteyen bir kişinin kutusundan ise lastik tamir seti çıkıyor. Yine cep telefonu isteyen bir kişiye cep telefonu gönderiliyor ancak; gönderilen bire bir maketi.
Bu yüzden internet den sipariş verirken güvenilir siteleri tercin etmenizde fayda var. Yoksa salatalıkla gazetemiz de sizi yayınlamak zorunda kalırız.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ