Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

DSİ’DEN BALIKESİR’E BİR MÜJDE DAHA…

DSİ’DEN BALIKESİR’E BİR MÜJDE DAHA…

DSİ Balıkesir’e yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Balıkesir ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamakta.

Büyük sulama projeleri alanları dışında kalan kırsal kesimlerde kısa sürede sulu tarıma geçilmesi ve civardaki içme kullanma suyu ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenen “GÖLSU” projesi kapsamında Balıkesir ilimizde nasibini aldı.

 

Balıkesir Savaştepe Tütünlük Barajı Tamamlandı

 

Çalışmaları tamamlanan Balıkesir Savaştepe Tütünlük Barajının tamamlandığını açıklayan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, ’Tütünlük Barajında depolanacak su ile 2 bin 890 dekar tarım arazisinin sulanacağını belirterek sulama çalışmalarında 2 bin 420 dekarı tamamlanmış olup kalan 470 dekar arazinin sulama inşaatının da 2019 yılı içinde tamamlanması hedeflenmektedir. ’dedi.

 

Bölge İnsanına Ek Gelir Sağlanacak

 

Temelden yüksekliği 33,5 metre olan ve 1,72 milyon m³ su biriktirme hacmine sahip olan Balıkesir Savaştepe Tütünlük Barajının ve sulamasının tamamlanması ile bölgede yapılacak sulu tarım ile birlikte hem tarlalardaki verim artacağın, hem de yörede ürün çeşitliliği sağlanacağını ifade den Genel Müdür Aydın, ’Projenin tamamlanmasıyla birlikte 2019 birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 5.693.300 TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini belirtti.

 

Genel Müdür Aydın, ‘Son olarak bu projenin yapılmasında en büyük destekçimiz Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye şükranlarımı sunuyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. ’dedi.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete