Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

DIŞ GÜÇLER!..

admin

admin

Bu iki kelime öylesine sihirlidir ki, nereye çekseniz oraya gelir.

Ekonomi de işler kötüye mi gidiyor? Sorumlu dış güçler… Savunma da sıkıntı mı var, gelsin dış güçler.

Öyle hain iki kelimedir ki bu dış güçler, yediğin soğana, patatese bile müdahele etmiştirler…

Neyse ki yüksek tansiyona, obeziteye şimdilik müdahele etmediler.

Her seçim dönemin de birden ortaya çıkıverirler… Baktın gördün işler iyi gitmiyor, anketler kötü mü çıkıyor! Gelsin dış güçler. Hatta daha da etkili olması için üzerine biraz beka sosu, olay tamamdır.

Çok sinsidir bu dış güçler. Sürekli takiptedirler. Neyse ki çok terbiyelidirler asla çağırmadan gelmezler. Mesela bu günlerde tekrarlanan İstanbul seçimlerin de henüz davet almadılar. Ama her an tetikte hazır kıtadırlar…

Güzel ülkem gerçekten büyük tehditler altındadır. Hepsi en zor zamanımızda en büyük kötülüğü yapmak için sürekli ellerini oğuşturmaktadırlar. Son kötülükleri hain fetö kalkışmasıdır. Neredeyse ülke bir iç savaşın eşiğinden dönmüştür. Bu noktada Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın tehlikenin farkında olması olayın kanlı bir iç çatışmaya dönüşmeden  bertaraf edilmesini sağlamıştır.

Büyük Türk milletinin tek yürek tek bilek olması ve hep birlikte hain kalkışmaya “dur” demesi ikinci kurtuluş savaşını zaferle kazanmamızı sağlamıştır. Bu açıdan bakıldığında ”dış güçler” gerçekten şerefsizce, adice ve haince ülke bütünlüğümüze açık şekilde müdahale etmişlerdir.

Peki gerçekte dış güçler diye bir kavram var mıdır? Evet vardır. Kimdir bunlar? Silahlı bir örgüt müdür? Hayır, değildir. Kimlerden oluşmaktadır? Bilinmiyor. Ülkemizi sürekli karıştırmak için bazen iki devlet bazen bir kaç devlet… En büyük özellikleri dost görünümlü düşman olmalıdır. Tabi burada direk isim vermek doğru olmaz. Çünkü sıkıştığımız da ilk kapısını çaldığımız devletler de bu kapsamdadır.

Her ülkenin gizli istihbarat teşkilatları vardır. Bunlar genel de öncelik olarak kendi ülkelerinin güvenliğini sağlamak maksadıyla kurulmuşlardır. İsim telaffüz etmeye gerek yok, zaten herkes biliyor. Ancak bazıları haddini aşıp, direk kendileri için bir tehlike arzetmediği halde başka ülkelerinin iç işlerine karışıp huzursuzluk çıkarak güvenliğini zayıf düşürmek en büyük marifetlerdir.

Her şey de olduğu gibi bazen çok gereksiz yerde çok fazla kullandığımızda etkisi azalmakta, inandırıcılığı kalmamaktadır dış güçlerin. Allah’tan bugünlerde siyasilerimiz bu iki kelimelik söyleme ara vermiş durumdalar. Ama bu demek değildir kullanmaktan vazgeçtik. Baktık işler kötüye gidiyor, kamuoyu yoklamaları iç açıcı değil,  derin dondurucudan alınıp servise hazır hale getirilebilecek durumdadır.

Bugünler de havalar ısındı sebze-meyve bollaştı ve ucuzlamaya başladı. Dış güçler haber bekliyor. Boşuna beklersiniz. Şu İstanbul seçimleri geçsin sizi en az 4 yıl çağırmayacağız. Bizim davetsiz misafir ağırlamaya niyetimiz yok. İşinize bakın…

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ